MüzikKültür & SanatMüzik Videoları

Filipinler Yetenek Sizsiniz birincisi: Jovit Baldovino

Filipinler Yetenek Sizsiniz yarışmasının büyük finali 12 Haziran’da gerçekleştirildi

Philipinas Got Talent(Yetenek Sizsiniz birincisi ise Jovit Baldovino oldu. 16 yaşındaki genç yetenek Jovit Baldovino, Queen’in ‘Too Much Love Will Kill You’ adlı şarkısı ile büyük ilgi gördü.

Ehh baktığınız zaman her yerde yarışma oluyor ne var diye bakabilirsiniz.
Ama Jovit Baldovino bize  1970 yılında kurulmuş albümleri 300 milyondan fazla satmış İngiliz hard Rock grubunun  müthiş yetenekli solisti olan  Freddie Mercury’nin sesini o kadar güzel hatırlattı ki Freddie Mercury hayranlarıyla paylaşmamak haksızlık olurdu.

Freddie Mercury’nin anısına, Jovit Baldovino’nun final performans şarkısı Too Much Love Will Kill You-  :

Jovit Baldovino performansını Filipinlerin ünlü Araneta Kolezyumu’nda büyük bir kalabalığa sergiledi.

Yüzde 48.81′lik bir oran ile herbiri çok sevilen finalistlerin arasından sıyrılmayı başaran Jovit Baldovino, sergilediği performans ile büyük bir alkış aldı.

Yarışmayı birinci olarak tamamlayan Jovit Baldovino, 43 bin dolar para ödülünün de sahibi oldu. Genç yetenek bu para ödülünü ailesi için kullanacağını açıkladı.

Break dans grubu Velasco Brothers ve dans grubu Baguio Metamorphosis yarışmayı ikincilikle bitirerek 21,150 dolar almaya hak kazandı.

Filipinler Yetenek Sizsiniz yarışmasının galibi Jovit Baldovino, diğer yarışmacılara asla hayallerinden vazgeçmemelerini söyledi.

Özellikle finalde ‘Too Much Love Will Kill You’ şarkısını seslendirdikten sonra büyük bir oy alan Jovit Baldovino, birinci olduğu için çok mutlu olduğunu ve bundan sonra daha çok çalışacağını belirtti.

Jovit Baldovino ayrıca kendisine örnek aldığı isim olarak da Filipinlerin ünlü sanatçısı Arnel Pineda’yı gösterdi. Genç yetenek, seslendirdiği şarkılarda Arnel Pineda’ya ses benzerliği ile dikkat çekiyor.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu