FutbolHaber

Beşiktaş’ta Dorukhan Toköz ve Gedson Fernandes olayı

Beşiktaş Divan Kurulu üyelerinden ve eski başkan adaylarından Hürser Tekinoktay, Aygün Özipek’in Radyospor’da hazırlayıp sunduğu ters köşe programına konuk olduğu programda Dorukhan Toköz ve Gedson Fernades olayını değerlendirdi.

Hürser Tekinoktay’ın açıklamalarından bazı kısımlar;

Rizespor’dan atanarak transfer ettiğimiz sportif direktör Ceyhun Kazancı’yı, Gedson Fernandes transferiyle ilgili ne konuşacak diye dikkatle dinledim. Neticede millet ara transferde şampiyon olmak için transfer yapar biz Rizespor düşmesin diye transfer yaptık.

Ceyhun Kazancı “Gedson, uzun süredir aklımızda olan bir oyuncu. Planlamamız çerçevesinde oyuncuları alıyoruz. Şartlarımız vardı. Şu anda 27 tane oyuncumuz var. Oyuncunun da maç eksiği var. Gelecek sezondan itibaren oyuncuyu istiyorduk. Uzun süredir görüşüyorduk.” dedi.

Siz hazır olan Gedson Fernandes’i Rizespor’a gönderdiniz, hazır olmayan Alex’i takıma aldınız

Ayrıca maç eksiği olan oyuncu kendi transfer ettikleri bir sezon evinde oturan kulüpsüz Alex idi. Gedson ise şampiyonlar liginde mücadele eden Benfica’nın kadrosunda bulunan hazır oyuncuydu.

Siz hazırı Rizespor’a gönderdiniz. Asıl maç eksiği olanı Beşiktaş’ta bıraktınız. Kendi aldığınız N’Skala’yı saymıyorum bile.

Rizespor’dan transfer ettiğimiz Sportif Direktör sezon başında Rizespor’da sorumlu yöneticiyken yapılan başarısız transferler sonucu küme düşme hattına giren Rizespor’un kümede kalması için Gedson Fernandes’i ara transferde Rizespor’a aldı.

İlgili Makaleler

Süreci dikkatle izledim Gedson’un maç eksiği var diye mazeret açıklamasında bulunuldu.
Oysa yine maç eksiği olan oyuncu kendi transfer ettikleri bir sezon evinde oturan kulüpsüz Alex idi.

Sizin anlayacağınız Rizespor ve Beşiktaş’ta transfer mimarı olan akıllar bilmedikleri ‘takım kurma’ işinden sonra devre arasında bir de Rizespor düşmesin diye 6 milyon euro verip Gedson Fernandes’i Rizespor’a aldılar…”

Dorukhan Toköz olayı IMKB ve SPK’yı bile ilgilendirmelidir.

Dorukhan Toköz olayı hem Beşiktaş Futbol AŞ’yi hem de IMKB ve SPK’yı bile ilgilendirmelidir.

2018 yılında 150 bin Euro’ya BJK’ye gelen Dorukan’ın Beşiktaş için oynarken risk aldı ve kendi pozisyonunu zorlayarak takımı için sakatlandı. Çapraz bağlarından ameliyat oldu.

Uzun sürmesi gereken sakatlığında kendine iyi baktı erken döndü ve oynadı. Ve takımının şampiyonluğuna katkıda bulundu.

Üstelik bir çok futbolcudan daha az bir maç başıyla..

Çocuk buna istinaden yeni sezonda hiç olmaz ise yabancı futbolculara ödenenlerden az yeni bir sözleşme yapmak istedi. Ancak daha önce olduğu gibi sosyal medyada Dorukhan’ın itibarsızlaştılmasında BJK yönetimi hiç ses çıkartmadı.

Üstelik Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi Fenerbahçe Başkanı Ali Koç’a Dorukhan’ı almaması için gönül koydu.

Ama Dorukhan Toköz memleketinin takımı Trabzonspor’a giderken hiç ses çıkartmadı.

Hangi futbol kulüp yöneticisi kendi iş yerinde ticaret yaptığı ve maliyeti olan bir emtiayı bedavaya başkasına devreder.

Bir takımdaki futbolcuların teslim aldıkları formaların bir yatırım ve işletme maliyetleri vardır.

Bu yapılan uygulamalar skandaldır.
Bunun zararını yine Beşiktaş Kulübü çekecektir. Beşiktaş taraftarı çekecektir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu