Futbol YazılarımHaberKonuşamayanlar

Beşiktaş Kulübü Başkanı YALAN SÖYLEMEZ!

Sevgili dostlar, değerli Beşiktaşlılar, Kulübü Başkanı YALAN SÖYLEMEZ

Geçen hafta “2010 Yılı Ocak ayı sonunda yapılacak Beşiktaş Kulübü Başkanlık Seçimleri öncesi Beşiktaş tarihindeki en ilginç politika ve olayların sergilendiği bir süreci hep beraber görüyor ve izliyoruz” demiştik.

Maalesef ilginç politika ve süreç  giderek daha da ilginç bir şekilde gözler önüne seriliyor.

Beşiktaş Kongresiyle ilgili konuya girmeden önce Yıldırım Demirören ’in Kanaltürk’te
“Bazı üyelerin mahkemeye gitmeden önce bana gelmelerini beklerdim” sözlerine değinmek istiyorum.

Beşiktaş Kulübü Başkanı YALAN SÖYLEMEZ …

Divan Başkanı Yalçın Karadeniz, Divan Üyesi Şifo Mehmet, Fahrettin Curoğlu, 5–6 tane daha yönetimden teknik ve idari görevliyle, divan üyesi ve ibra etmeyen 16–17 kişiden oluşan arkadaşlarımızla beraber Fulya Projesi’nden sorumlu olan İlhan Durusoy ile mahkemeye gidilmeden önce bir toplantı yapıldı.

Tesisimiz Şan Ökten’in isminin Aşçıoğlu olarak değişeceğini, yol atıklarından oluşan 2 dönümlük yerin meydana getirdiği 4000m2’lik bir imar artışına karşın aldığımız hakkın 95 m2 daire olduğunu, 2 milyon $ para alınacağını o günkü toplantıda öğrendik.

“Niye burada BJK’nin hakkı yeniyor?” dedik.
Projeden Sorumlu yönetici İlhan Durusoy herkesin içinde bu iki dönümlük yer için önce“İsmail Ünal bizden 12 Milyon Euro istedi”, sonra da “Sizinle konuşulmaz” diyerek arkadaşlarıyla birlikte bu toplantıyı terk etti.

Sanıyorum bu toplantıdan Beşiktaş Başkanı Yıldırım Demirören’in haberi yok!
Aksini düşünmek bile rahatsız edici ve çirkin…

Çünkü Beşiktaş Kulübü Başkanı YALAN SÖYLEMEZ…

Sanırım bu açıklamadan sonra kendisini bilgilendirmeyen Fulya Projesinden sorumlu yönetici  İlhan Durusoy’dan bu görüşmenin hesabını sorar!

Beşiktaş Kongresi

Diğer taraftan Beşiktaş için Yıldırım Demirören ve Murat Aksu’nun birbirinden artıları yok eksileri çok…
Bir de bu 3. Aday çıksa Yıldırım Demirören’e yarar lafı çok ilginç geliyor!

Beşiktaş Kongresi gidişatını elinde tutan, bir rant ve siyasi beklenti içinde olabilecek bir grup insana bu laf çok yaradı!
Neticede neredeyse 3 parti başkanlarına kadar giden bir politika!
Hem de ne Politika!

Belediye Başkanı ve yardımcılarının odalarında yapılan bütçe ve oy hesapları….

Yıldırım Demirören tarzı bir yönetim anlayışına karşı olanların oylarını almak üzerine oluşan bir seçim politikası kendine güvensizlikten başka bir şey değildi.

3. Veya 4. Adayların çıkması tamamen o adayların kendine güven işidir.
Program ve sanal olmayan projelerini listenle birlikte açıklarsın…

Kongre üyeleri bakarlar dediklerine, geçmişte yaptıklarınla gelecekte yapacaklarını muhakeme ederek kararlarını verirler…
Yıldırım Demirören’den kurtulmak için “Aman karşısına kim gelirse gelsin oylarımı ona veririm” anlayışı biraz duygusal olmuyor mu?.
Peki, oyları kullandık, karşısına gelenin icraatlarını hiç mi hiç beğenmedik…
Sonra ne olacak?
E, “Ona da boşuna güvenmişiz” mi denecek?

Ayrıca inanmadığımız hatta oyumuzu hak etmeyen birine atacağımız oya ihtiyacı olmadan Başkan olacak bir Adaya ihtiyacımız yok mu?

Beşiktaş bir spor Kulübü, Beşiktaş’ın, sporun içinden gelmiş, camianın içine sindirebilmesi kolay olacak başarılı iş adamlarına ihtiyacı vardır.

Ne baba desteği, ne de siyasi destek…
Beşiktaş büyük bir camiadır.

Binlerce sporcusuyla, binlerce kongre üyesiyle, binlerce şirket yöneten başarılı işadamlarıyla, binlerce genç, dinamik ve eğitimli gençleriyle, milyonlarca taraftarıyla…

Beşiktaş’ın kendini bulacağı en önemli kongredir aslında 2010 Beşiktaş Kongresi.
Nasıl mı?
Kendi felsefesini oluşturacak, “1. ve 2. adayın yok birbirinden farkı” diyebilecek anlayışıyla.

Ben şahsen bu anlayışa sahibim ve kongrede oyum beyaz olacak.
Bembeyaz…
Ne Griye kaçan ne de Siyah olan…

Umarım bu kongre artık Beşiktaş ’a bembeyaz bir sayfa açar… Yoksaa biz Yıldırım Demirören’e dava açacağız…Adı da Fulya Davası olacak…

Hürser Tekinoktay

Not: Bu arada bu yazımda bahsedemedim ama Beşiktaş Postası’ndaki değerli arkadaşların ortaya çıkarttığı Gülbahar Residans gerçeklerini okuduktan sonra, spekülasyonların olduğu inşaat sahibi eski Beşiktaş Başkan Adayı Fikret Orman ve konunun muhataplarından İmar Komisyon sorumlularından yine özellikle Fikret Orman’nın desteğiyle Beşiktaş Başkanlığına aday adaylığı söz konusu olan Metin Keçeli‘nin isimlerinin aynı yerde geçmesi bile açıkçası bana rahatsızlık verdi.

İlgili Makaleler

5 Yorum

  1. Sevgili hocam yazını biraz geç okudum ama inan bana Beşiktaşımızın sesi olmaya devam et birgün başımızdakı bu sahte insanlar gidecek yerlerine sizler gibi adam gibi adamlar gelecek.Sonuna kadar yanındayız HOCAM SAYGILAR

  2. Hürser bey 45 yıllık Beşiktaşlıyım içimdekileri o kadar güzel anlatıyorsunuzki size teşekkür ederim.

  3. Sayın hocam kalemine de gönlüne de sağlık, umarız camiia sizin kıymetiniz artık anlayacaktır.

  4. Hürser hoca sen benim değeri sonradan daha iyi anlaşılan arkadaşımsın. Dik duruş ve gerçekleri saptırmadan doğru ve yalın bir dille yazıyorsun.BEŞİKTAŞ’lıolmak zordur rüzgar nereden eserse o yöne dönmeyen yapın herkese güç verir.selamlar sabahattin hoca

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu