Eski YazılarFutbolFutbol YazılarımHaberİncelemeKonuşamayanlar

TFF, Menajerlik Skandalı Yıldırım Demirören !

Menajerlik Skandalı Yıldırım Demirören ‘den haberler !

11 Ekim günü Futbolistan.net sitesinin bir haberinden sonra  halk arasında menajerlik denilen Futbolcu temsilciliği konusundadaki çarpıklığı buradan sizlere iletmek için kaleme almıştık…

İşte Menajerlik Skandalı ve gelişmeler II

3 Kasım 2010 tarihli Habertürk gazetesinde Tahir Kum imzalı haberde;
“Bülent Uygun’un şirketi belgelendi!
Bülent Uygun’un 2002’den beri Olgun Peker ve Özcan Üstüntaş’la Refleks menajerlik şirketinin ortağı olduğu, hisselerini ağustosta devrettiği belirlendi.”
Diye giriş yapılan haberde çok dikkat çekici ve bir o kadar da şaşırtıcı konu dikkatimi çekti…

ÜZERİNDE BÜYÜK SPEKÜLASYONLAR YAPILAN ZAPOTOCNY TRANSFERİ YİNE KARŞIMIZDA!
Şimdi de Menajerlik Skandalı Yıldırım Demirören ile karşımıza çıkıyor. Bu konuyla ilgili Beşiktaş Postası’nın haberini 2009 Ağustos ayı tarihinde burada sizlerle paylaşmıştık. bu haber sonrası Beşiktaş J. Kulübü Başkanı Yıldırım Demirören hiç bir açıklama yapmadı. Az sonra sizlerle paylaşacağımız haberden sonrada Demirören hiç bir açıklama yapmadı.

Değerli Beşiktaşlı ve Gazeteci Atıf Keçeci’nin  Radyospor canlı yayınında Zapotocny tartışmaları yaşanırken Sinan Engin’in mesaj çekerek ” Bu konuların tamamı Yıldırım Demirören tarafından yapıldı !” ibaresini çok iyi biliyorduk!  ( Bkz;  Bant kaydı ve haber detayları >)

Bakalım Beşiktaş Kulübü Yönetim Kurulu Başkanı Yıldırım Demirören aşağıdaki Menajerlik skandalı haberine istinaden ne cevap verecek!

İşte bu ilginç haberin devamı !

Türkiye Futbol Federasyonu ve Başkanı Mahmut Özgener’in önceki gün sürpriz şekilde menajerlik yaptığı iddiasıyla Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu’na sevk ettiği Eskişehirspor Teknik Direktörü Bülent Uygun konusunda ortaya çıkan belgeler, genç teknik adamı zor durumda bıraktı.

Uygun’un 28 Mart 2002’de Olgun Peker ve Özcan Üstüntaş ile 250 bin TL sermayeyle Refleks Menajerlik Şirketi’ni kurduğu ortaya çıktı. Uygun’un “Teknik direktör olduktan sonra 2004’te şirketten ayrıldım” demesine karşın, TFF olayın resmi kayıtları için İstanbul Ticaret Odası’na başvurdu. İTO’dan gelen şirket kayıtlarını inceleyen TFF, Uygun’un 2004’te değil, bu yılın ağustos ayında şirket hisselerini devrettiği bilgisine ulaştı. Bunun üzerine TFF Hukuk Müşavirliği Uygun’un 8 yıl aralıksız olarak menajerlik şirketinin resmi ortağı olduğu bilgisiyle genç hocayı tedbirli olarak PFDK’ya sevk etti.

Lisans Tehlikede

Refleks menajerlik şirketinin 28 Mart 2002’den 19 Ağustos 2010 tarihine kadar resmi ortağı olduğu ortaya çıkan Bülent Uygun’un bu ortaklığı, genç hocanın teknik direktörlük lisansını da tehlikeye soktu. TFF’nin Uygun’u Disiplin Kurulu’na teknik direktör talimatının 13. maddesinin F bendinde yer alan “Futbolcu transferinde menfaat karşılığı aracılık etmek” maddesinden sevk ettiği ortaya çıktı. Bu maddeye aykırılığın faturasının teknik direktör lisansının iptaline kadar gittiği öğrenildi. Vergi dairesi ve İTO’dan aldığı ilk kayıtları alan TFF, Bülent Uygun, Koray Avcı ve Murat Şahin’den yazılı savunma istedi.

ORTAKLAR ‘YETKİSİZ’ ÇIKTI!
2002 yılından bu yana faaliyet gösteren ve bir çok yıldız futbolcunun transferinde adı gündeme gelen Refleks Menajerlik şirketinin üç menajer ortağı da “yetkisiz” çıktı. Futbol Federasyonu yetkilileri, şirketin Bülent Uygun’un dışındaki iki ortağı Olgun Peker ve Özcan Üstüntaş’ın FIFA menajeri olmadığını belirtti. Şirketin transferleri FIFA menajeri Ömer Cincil üzerinden yaptığı öğrenildi. Cincil de menajerlik talimatına aykırılıktan PFDK’ya sevk edilecek. Refleks Menajerlik şirketinin en büyük hissedarı olan Olgun Peker bir süre önce Giresunspor Kulübü Başkanlığı yapmıştı.

ŞİRKETİN YAPTIĞI BAZI TRANSFERLER

Tomas Zapotocny
Rodrigo Tello
Tomas Sivok
Anthony Seriç
Ali Turan
Hakan Arıkan
Fatih Tekke
Mehmet Yıldız
Mustafa Sarp

HTSPOR / Tahir KUM

2009 Tarihindeki Tomas Zapotocny transferiyle ilgili ayrıntılar

Beşiktaş yönetiminine  bu konu hakkında kamuoyunu aydınlatma isteği

Buradan duyurduğumuz TOMAS ZAPOTOCNY Transferi ve Bilinmeyen Gerçekler

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu