TeknolojiHaber

Özel iPhone tasarımı ve AMP artık cebinizde

hurserTekinoktay.com.tr artık tüm teknoloji size sunuyor.

Resmi olarak açıldığımız bu dönemden bu yana okurlarımıza sadece PC Internet tarayıcılarında gezebilmeyi olanak sağlıyorduk.

Şimdi ise tüm iPhone telefon kullanıcıları hT2’yi iPhone’da gezebilme imkanına sahip olacak. Bu sayede iPhone ile internete bağlanan kullanıcılar hT2 Haberleri’ni dilediği gibi okuyabilecek. Teknoloji kolaylığı aynı zamanda AMP sürümüyle google aramalara daha kolay erişilebilecektir..

niobeweb sitesi haberine göre;

AMP (Accelerated Mobile Pages – Hızlandırılmış Mobil Sayfaları) Google tarafından geliştirilmiş bir “framework” olarak tanımlanabilir. AMP, internet teknolojilerinde kullanmak üzere tasarlanmıştır ve temel amacı kullanıcılara kolaylık sağlamaktır. Sağladığı kolaylık ise internet sitelerinin hızlı yüklenmesi ve kullanıcıların beklemekten sıkılıp başka sitelere yönelmemesidir.

Günümüzde internet kullanıcıları genellikle bilgisayar üzerindeki tarayıcılardandan çok, telefonlardaki tarayıcılarda zaman geçiriyor ve internet sitelerini bu tarayıcılarından ziyaret ediyor. Google da kullanıcı deneyimine önem verdiği için AMP teknolojisini geliştirmiş ve 2016 yılında kullanıcılara sunmuştur.

Google üzerinde herhangi bir şey aratıldığında eğer çıkan sonucun yanında bir şimşek işareti varsa bu işaret, o sitede AMP kullanıldığını gösterir.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu