DünyaPolitika

Gordon Brown’dan seçim öncesi büyük gaf

İngiltere'de 6 Mayıs'ta yapılacak genel seçimler öncesinde başbakanlığa aday üç ana rakip son kez televizyonda canlı yayınlanacak açık oturumda kozlarını paylaşacak.

İktidardaki İşçi Partisi’nin lideri Gordon Brown, ana muhalefetteki Muhafazakarların genel başkanı David Cameron ve ilk iki televizyon tartışmasındaki performansıyla anketlerde sürpriz bir çıkış yapan üçüncü büyük parti Liberal Demokratların temsilcisi Nick Clegg, bu akşam ekranlarda İngiltere ekonomisini tartışacak.

Ancak Başbakan Gordon Brown’un dün yaptığı bir gafınseçimleri etkileyip etkilemeyeceği merak konusu oldu.

Yaka mikrofonunun açık olduğunu unutan Gordon Brown, dün sokakta kendisiyle sohbet eden İşçi Partili emekli bir kadından ayrıldıktan sonra yanındaki yardımcısına ”dar kafalı bir kadın” şeklinde yorum yapmıştı.

Rochdale kentinde Gordon Brown ile sohbet eden Gillian Duffy, sadık bir İşçi Partili olduğunu anlattıktan sonra konuyu göçmenlere getirmiş ve Doğu Avrupa’dan İngiltere’ye çok fazla sayıda kişinin göç ettiğinden yakınmıştı.

Brown, Avrupa Birliği ülkeleri içinde işçi hareketinin İngiltere’den diğer ülkelere doğru da cereyan ettiğini söyleyerek, Gillian Duffy ile sohbetini gülerek dostane bir havada sona erdirdi.

Ancak üzerindeki yaka mikrofonunun açık olduğunu unutan Gordon Brown’un bindiği arabada Gillian Duffy’yi “bağnaz” diye küçümsemesi kayıtlara geçti.

Ses kaydı kendisine dinletilen Gordon Brown, Rochdale’e giderek Gillian Duffy’yi evinde ziyaret etti ve özür diledi.

Bir Yorum

  1. Geri bildirim: Tweets that mention Gordon Brown’dan seçim öncesi büyük gaf -- Topsy.com

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu