hT2'yi takip et !

Google+

Türkiye sineması Ortadoğu Filmleri Festivali’nde

10 Ekim 2009  |  06:30  |  
Yazı büyüklüğü: 

Türkiye sineması Ortadoğu Filmleri Festivali'ndeDaha önce Rotterdam Film Festivali ve Crossing Europe Film Festivali için Türkiye sineması seçkileri hazırlayan Altyazı Sinema Dergisi, bu yıl 8 Ekim’de başlayan ve 17 Ekim’de sona erecek olan Ortadoğu Filmleri Festivali için de bir ‘Türkiye sineması seçkisi’ hazırladı.

New Cinema from Turkey’ başlıklı seçkide ‘Sonbahar’, ‘Tatil Kitabı’, ‘Uzak İhtimal’, ‘Pandora’nın Kutusu’, ‘Hayat Var’, ‘Süt’ ve ‘Nokta’ gibi uzun metraj filmlerin yanı sıra ‘Şairin Ölümü’, ‘Ata’, ‘İrmik Helvası’, ‘Süt ve Çikolata’, ‘Kurban’, ‘Bekleyiş’ ve ‘Sapak’ gibi kısa metraj filmler de yer alıyor.

Ayrıca, Pelin Esmer’in ’11’e 10 Kala’sı kurmaca film dalında, Orhan Eskiköy ve Özgür Doğan’ın birlikte yönettikleri ‘İki Dil Bir Bavul’ ise belgesel dalında festivalin yarışma bölümünde yer alacaklar.

Festivalin Türkiye’den konukları arasında, Altyazı yazarlarının dışında, yönetmen Pelin Esmer ve oyuncular Kıvanç Tatlıtuğ ve Mehmet Ali Nuroğlu da bulunuyor.

Mesaj Bırakın

gerekli, gerçek isim kullanın.
gerekli, yayınlanmayacak !

Küba
Etiketler: Hayat Var, İrmik Helvası, Kıvanç Tatlıtuğ Mehmet Ali Nuroğlu, Orhan Eskiköy, Ortadoğu Filmleri Festival Ekimde, Ortadoğu Filmleri Festival Haberleri, Ortadoğu Filmleri Festivali, Pandora'nıon Kutusu, Pandora'nıon Kutusu Filmi, Pandora'nıon Kutusu Filmi Festival, Pelin Esmer, Şairin Ölümü Filmi, Sapak, Sonbahar Filmi, Tatil Kitabı Filmi, Türkiye sineması, Uzak İhtimal Filmi,

BENZER HABERLER

  • Türk Sineması Avrupa’nın merceğinde! Türk Sineması Avrupa’nın merceğinde!

    Halen gösterimde bulunan, ulusal ve uluslararası festivallerde ödüller kazanan yönetmenliğini Özcan Alper’in yönetmenliğini yaptığı “Sonbahar” filmi, Avrupa’da...

hT2'yi takip et !