Haber

Ayfer Atay ’dan yaylım ateşi !

Beşiktaş eski belediye başkanı ve DSP Beşiktaş Belediye Başkan adayı Ayfer Atay,  Radyo Barış’ta katıldığı programda CHP yönetimini eleştirdi.

Cumhuriyet Halk Partisi yönetiminin Genel Başkan Deniz Baykal’dan başlamak üzere komple değişmesi gerektiğini ifade eden Atay, “Her kesimin, medyanın susturulmaya çalışıldığı, AK Parti hükümetinin hükümranlık sürdüğü, ekonominin her geçen gün kötüye gittiği bir ortamda CHP oy oranını artıramıyorsa parti yönetiminin tamamı istifa etmelidir.” dedi.

Tecrübeli siyasetçi, adaylığının Beşiktaş’ta sol oyu böleceği yönündeki eleştirilere karşılık da “Hiç korkmasınlar. Çünkü AKP’nin Beşiktaş’ta seçim kazanması imkansız” iddiasında bulundu.

Beşiktaş’ta seçim kazanmak için en az yüzde 35 oy gerekiyor

AKP’nin şu an Beşiktaş’taki oy oranının sadece yüzde 11 olduğunu savunan Atay, “Beşiktaş’ta seçim kazanmak için en az yüzde 35 oy gerekiyor. AKP’nin 11’lik yüzdesini 35’e çıkarması olanaksız. CHP halkı boşuna yanlış yönlendiriyor” şeklinde konuştu.

Beşiktaş’taki seçim çalışmaları hakkında da bilgi veren Ayfer Atay, “Şu an Beşiktaş’ta rant kavgası var. Belediyede hiçbir iş yapmadan maaş alan yüzlerce insan var. Bu insanlar, ‘Ayfer Atay gelirse maaşlarımız ne olur” diye kara kara düşünüyor.

İlgili Makaleler

Beşiktaş’ın gençleri, kendi vatandaşı işsiz dolaşırken belediyede sigortasız olarak çalıştırılan yabancı uyruklu insanlar var. Bunların hepsini temizleyeceğiz” dedi.

Programda Beşiktaş’ta yapacakları hakkında da bilgiler veren Ayfer Atay, şunları söyledi;

” Emeklilerimize yaz piknikleri ve boğaz turları yaptıracağız. Onları evden kurtarıp hayata tutunmalarını sağlayacağız. İlçemizde 8 tane üniversite var. Başarılı öğrencilerimizi teşvik edip onlara staj ve burs imkanı sağlarken yurt sorununu çözeceğiz. Kadınlarla ilgili çok önemli projelerimiz var. Kadınlar için her türlü kurs açacağız ve onlara meslek kazandıracağız. Erkeklerin yaptığı her işte kadınlar da olacak..”

Ayfer Atay, radyo programında son olarak “Parti değil, dürüst, vizyonu olan, tecrübeli belediye başkanını seçin” diyerek seçmenlere seslendi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu