Haberİnceleme

Şan Ökten’i bitiren ilginç “tesadüfler”

Beşiktaş’ın Süleyman Seba Projesi’nin bitişiğinde yer alan, Şan Ökten Kamp Tesisleri elden gitti.

Beşiktaş alt yapısındaki tüm yaş gruplarının ve ilçedeki 9 amatör takımın, antrenman sahası olarak kullandığı, maçlarını oynadığı Fulya sahasının orta yuvarlağından tünel çıkıyor.

Beşiktaş Belediyesi Başkanı İsmail Ünal’ın, kısa bir süre öncesine kadar danışmanlığını yapan Beşiktaş Kongre Üyesi Kamu Yönetimi Uzmanı Asım Kantoğlu’nun açıklamaları, “tünel başka yerden geçemez mi? Hangi güç Beşiktaş’ı Beşiktaş’tan çıkarmaya yeter?” sorularına ışık tuttu.

İşte Beşiktaş Beledisi ve Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi Namık Kantoğlu’nun da kardeşi olan Asım Kantoğlu’nun Radyospor’da yayınlanan Bülent Yüksel ile İmza programındaki çarpıcı sözleri:

Fulya’daki sahası gitti şimdi sıra Şan Ökten’de mi?

Evet Beşiktaş’ın Fulya’daki sahası gitti… Beşiktaş Fulya – Levazım Arası Karayolu Tüneli ilk önce Sait Çiftçi Parkı’nın arkasında, otopark olarak kullanılan 22 dönümlük arazinin olduğu yerden geçiyordu. Ancak 2007 tadil planında o arazinin sahibi, 23 katlık residans için yerin 6 kat altına da Beşiktaş Belediyesi’nden inşaat izni aldı.

Onun için tünelin buradan geçme ihtimali, ortadan kalktı. Bu arazinin inşaat alanı 6000 metrekareydi, yüzde otuzunu yeşil alana terk etmesi gereken bu şahıs, Beşiktaş Belediyesinden aldığı izinle yeşil alan terki olmaksızın, inşaat alanını 44000 metrekareye, yani 8 katına çıkardı. Bu şahıs 7. Gazeteciler sitesinde 8 dönümlük okul alanını imara açtıran şahıstır aynı zamanda.

Ve İsmail Ünal’ın mümkünatı olmayan izinler verdiği şahıs, Beşiktaş Kulübü’nde yöneticilik yapmış bir isimdir. Bu eski yönetici Serdar Bilgili döneminde de şu anda da Beşiktaş’ın tüm sigorta işlerini yapan kişidir.

Bu tünelin geçmesi için alternatif başka bir yer de yine eski bir Beşiktaş yöneticisine aitken, Beşiktaş Belediyesi’nin 6.5 milyon liraya kamulaştırdığı Toprak Holding binasının karşısındaki araziydi.

Bu araziyi, inşaat izni alma ihtimali sıfırın da altında olmasına rağmen, para verip alan Eski Beşiktaş Yöneticisi, Serdar Bilgili döneminde birlikte çalıştığı İsmail Ünal’ın başkanlığı yaptığı Beşiktaş Belediyesi sayesinde 6.5 milyon liraya para koydu cebine.

Tünelin buradan geçmemesinin sebebi de Yaşar Aşçıoğlu’nun yaptığı plazalara uzak olmasıdır. Tünel Fulya sahasından geçince, plazaların değeri artıyor. Beşiktaş’ta meslekleri ne olursa olsun, sonrada herkes müteahhit oluyor. Eski Beşiktaş Yöneticisi 12 kişi, Beşiktaş semtinde 18 yerde inşaat yapıyor…

Asım Kantoğlu ayrıca, İsmail Ünal’ın yerel seçimleri kazanamaması halinde, zorunlu olduğu halde itfaiye alanı, çocuk parkı, deprem halinde afet toplanma merkezini reddederek yeşil alan terkini yapmadan 6000 metre karelik inşaat iznini 44000’e çıkaran eski Beşiktaş yöneticisine, ruhsat verilmeyeceğine inandığını söyledi. Kantoğlu’na göre, ancak böylelikle Fulya’daki Şan Ökten Tesisleri kurtulabilecek…

Not: Asım Kantoğlu’nun ismini vermediği ilk eski yönetici ismi Bahri Büyükhanlı, ikincisiyse Emin Önal’dır.

Kaynak: Radyospor / Bülent Yüksel

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu