Haber

O, Çanakkale’nin yakından tanıdığı bir isim. Beşiktaş’a Başkan olmak için kolları sıvadı Hürser Tekinoktay

Çanakkale'yi ve Dardanelspor'u her vesile ile çok sevdiğini ifade eden Hürser Tekinoktay, Beşiktaş Başkanı olması durumunda Çanakkale Dardanelspor'u 'Pilot Takım' yapmak istiyor.

Mayıs 2019 ayında yapılacak seçimli genel kurulda Beşiktaş’a Başkan adayı olduğunu açıklayan Hürser Tekinoktay, 2001 ve 2002 yıllarında Çanakkale Dardanelspor’u Lig A’da iken çalıştırmıştı.

Çanakkale’yi ve Dardanelspor’u her vesile ile çok sevdiğini ifade eden Hürser Tekinoktay, Beşiktaş Başkanı olması durumunda Çanakkale Dardanelspor’u ‘Pilot Takım’ yapmak istiyor.

Önümüzdeki ay içinde, Çanakkale Beşiktaşlılar Derneği’nin konuğu olarak çalışma arkadaşlarıyla kente gelecek Hürser Tekinoktay, Onsekiz Mart Üniversitesi’nde düzenlenecek bir panele katılacak.

Özel Haber: Yusuf Sonkurt

Beşiktaş`ın başkan adaylarından Hürser Tekinoktay, gündeme ilişkin çarpıcı değerlendirmelerde bulundu. Fikret Orman`a karşı adaylığını açıklayan ilk isim olan Hürser Tekinoktay, önemli açıklamalarda bulundu.

Fikret Orman`ın görev yaptığı dönemde büyük hatalar yaptığını belirten Tekinoktay, şunları söyledi:

“Başkanın CV`sine bakın, babasının yanında çalışmış. Bodrum`da müteahhitlik işine girmiş orada da iskele izni alamamış. Fenerbahçeli eski bir yönetici, ‘Sana o izni 15 dakikada alabilirim` dedi”

Hürser Tekinoktay: Fikret Orman bir Ali Koç olarak gelmedi.

“Fikret Orman bir Ali Koç olarak gelmedi. Başkanlık öncesi kaç kişinin sigortasını ödemiş, ne kadar kredisiz iş yapmış. Geldi, kulüpte 600-700 sigortalının başına geçti. CV`sinde bir başarı hikayesi yok. Sonuçta da durum ortada.” “Hocalardan biri, ‘BESYO`dan yetiştirip Beşiktaş`a kazandırdığımız öğrencilerimiz kulüpten 4 aydır maaş alamıyor` dedi.

Başımdan aşağıya kaynar sular döküldü. Özel jetlere harcadağınız paralarla altyapıdaki o çocukların maaşını rahat rahat öderdiniz.” “Başkan yoruldu. ‘Nasıl gidiyor` diye soruyorlar bize, cevabımız ‘İyi gidiyor`.

Nasıl iyi gidiyor: Başkan açıklamalarıyla, biz bir şey demeden geriye düşüyor. Panikle demeçler dibe vurulduğunu gösteriyor.”

Hürser Tekinoktay`ın hoca tercihi Beşiktaş`ta yetişen bir yerli olacak. Tekinoktay, “Ümraniye`yi teslim edeceğimiz bir isim var. Yerli ve yabancı sportif direktörlerimiz olacak. Scout ekibi güçlü olacak.

Ali Koç bu konuda hata yaptı mesela. Sportif direktör olarak düşündüğümüz kişi Türk ve Beşiktaş`ın içinden bir isim. Bizim içimizden yetişen bir hocaya görev vermek istiyoruz.

Rıza, Sergen Yalçın ve Şifo, bizim çocuklarımız. Bize yerli bir Zidane lâzım. Yönetici olarak Ümraniye`de işimiz yok. Sahada çok problem yok, bizim saha dışını çözmemiz gerekiyor” dedi.

Kaynak: Çanakkale Olay

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu