FutbolHaberPodcast
Trend

Beşiktaş yönetimine ve Hasan Arat’a Jorge Mendes uyarısı 01 Şubat 2024

Jorge Mendes’in şart koştuğu bir transfer ise kesinlikle bonservis bedeli olan ve futbolcuya garanti para ödeme ihtiva eden bir anlaşma yapmayın

Ahmet Nur Çebi’nin ikinci dönem başkan seçildiği seçimlerinden hemen sonra lig başlamadan başlayan kargaşa ile göreve gelen Hasan Arat daha sonra otoparkta seçtiğini söylediği ikinci başkanı Hüseyin Yücel ile koca Beşiktaş’ı yönetmeye koyuldular.

Hasan Arat’a Jorge Mendes uyarısı

İş başa gelince kendilerinin belki de hiç haberi olmadığı konularda onları uyarmak zorunda kalmaya başladık ilk uyarım.
İyi bildiğimiz futbol ile ilgiliydi.

Netice de dünya futboluna tabi öncelikle Beşiktaş’a zara veren Jorge Mendes denilen zattan uzak durmaları kulübüde muhafaza altına almalarıydı.

Peki neden ?

Nedenler o kadar çoktu ki, neresinden başlasak bitirmek için kitap yazmak gerekirdi.

Ben yine en kestirmeden gideyim…

Jorge Mendes ve Alves ile Bebe vurgunu

Sadece köprü yapmak için 38 günlüğüne lisans çıkarttığı Atletico Madrid’de hiç forma giymeyen Bruno Alves’in kardeşi olan Julio Alves’i de bonservisin sadece yüzde 50’sine karşılık 3.1 milyon Euro’ya Beşiktaş’a sattı.

Julio Alve Beşiktaş’a sözde Atletico Madrid’den gelmişti, ama aslında İspanya’da bir dakika bile futbol oynamamıştı!
O zaman konuyu yazan El Pais’e göre Portekizli oyuncu Madrid’e hiç ayak basmamıştı.

Atletico onu transfer ettiğini (ve 4 saat sonra da sattığını) duyurduğunda 20 yaşındaki esrarengiz adam zaten İstanbul’daydı!

Jorge Mendes ve Alves ile Bebe Beşiktaş vurgunu
Jorge Mendes’İn Portekiz milli takımının teknik direktörü Carlos Queiroz’u kullanarak Bebe’yi ManY’ya transfer ettiğini Portekiz Polisinin Jorge Mendes’i ve şirketi Gestifute’yi araştırması The Guardian’da konu oldu.

ATLETİCO’NUN SPORTİF DİREKTÖRÜ BİLE TANIMIYORDU

O günlerde Julio Alves, İspanya’da günün konusu oldu.

Koca Beşiktaş dünyaya rezil oldu.

El Pais, “Atletico’nun gizli transferi İstanbul’a gönderildi” başlığıyla verdiği haberde, Atletico Madrid’in sportif direktörü Jose Luiz Perez Caminero’nun Temmuz başında futbolcuyla ilgili, “O kim? Hiçbir teklifimiz yok” dediği hatırlatıldı.

Gazete, “Caminero’nun bu sözlerinin üzerinden iki ay geçmeden Atletico futbolcunun alınıp Beşiktaş’a gönderildiğini açıkladı.

Kulübe yakın kaynaklar Beşiktaş’tan yıllık 350 bin Euro alınacağını belirtti. Atletico’nun Rio Ave’ye ödeyeceği bedeli bu kaynaklar 500 bin Euro, Rio Ave Başkanı Paulo Carvalho 2.5 milyon Euro olarak söylüyor” yazdı.

Daha sonra Jorge Mendes ve temsilcileri Beşiktaş’a borcun ödenmesi konusu FİFA’lık oldu.

300 bin Euro’luk bir futbolcunun, hiç oynamadan nasıl 6.2 milyon Euro’luk bir yıldız haline geldiğiydi!

6.2 milyon Euro değer biçilen bir oyuncunun ise Beşiktaş’tan yıllık sadece 300 bin Euro alıyordu !

EL Economista “Alves’i Atletico’ya Jorge Mendes transfer ettirdi. Atletico operasyonu gizleyen bir kapaktı. Çünkü burada hiç oynamadı. Mendes ve diğer temsilcilerin tatlı bir komisyon alabilmeleri için ara duraktı” yazdı.

JORGE MENDES BEBE’DEN BÜYÜK VURGUN YAPTI

Mendes, Beşiktaş’a da getirdiği Bebe’yi 9 milyon Euro’ya M.United’a transfer ettirdi. Ancak bu paranın yalnız 5.5 milyonunu Bebe’nin kulübü Guimares alırken, 3.5 milyon Euro Mendes’e gitti.

ManU’da sakatlık sorunu yaşayan Bebe Beşiktaş’a 1 milyon Euro’ya kiralandı. Ama Bebe’nin . 32 hafta sakatlığı sürdü, 34 maçın sadece 2 tanesinde yer aldı. Bu maçlarda toplam 45 dakika bile oynamadı

Hasan Arat’a Jorge Mendes uyarısı – 01 Şubat 2024

İşte bu nedenler ile 2 yıldır hazırlanıyoruz siyen Hasan Arat ve otoparkta ikinci başkan olmasına karar verdiği Hüseyin Yücel’e hatırlatma ve yok gösterme çabalarım başladı.

Sevgili Beşiktaş Yönetimi, Real Betis’li William Carvalho ile anlaşılacağına dair Portekiz basının haberler çıkıyor. Şayet doğru ve mecbur isek çok dikkatli bir sözleşme ve anlaşma yapılmalıdır.

32 yaşındaki futbolcu bir süredir yaşadığı sakatlıklardan ötürü çok ciddi bir düşüş içinde. Carvalho 22 haftada sadece 10 maçta, kısa sürelerde yer aldı.

32 yaşındaki futbolcu bir süredir yaşadığı sakatlıklardan ötürü çok ciddi bir düşüş içinde. Carvalho 22 haftada sadece 10 maçta, kısa sürelerde yer aldı.
Carvalho 22 haftada sadece hiç bir maçta 90 dakika süre almadı. 10 maçta, kısa çok sürelerde sahadaydı.

Yanılmıyorsam sadece 2 kez ilk 11’de oyuna başlayabildi. 26 Kasım günü ligin 14. Haftasında Las Palmas’a karşı oynadığı maçta ikinci yarının başında sakatlanıp oyundan çıktı.

O günden beri 2-3 maç kısa süreli oynadı ve bir daha kadroya dönemedi. Sanıyorum sakatlığı DİZ bölgesindeki kaslarını kemiğe bağlayan TENDON bölgesinde.

Bu sakatlık ciddi sorun teşkil edebilir. ‘Inflammation of the biceps TENDON in the thigh’ olarak tespiti görülmekte olan bu sakatlık; Sporcunun yaşı genç ise ve hafif bir ödeme maruz kalmışsa, yaklaşık 2 ila 4 hafta içinde iyileşebilir. Ancak tekrarlayan bir vaka ise (vaka ona benziyor) sakatlık 6 haftadan fazla sürebilir.

‘Inflammation of the biceps TENDON in the thigh’ olarak tespiti görülmekte olan bu sakatlık; Sporcunun yaşı genç ise ve hafif bir ödeme maruz kalmışsa, yaklaşık 2 ila 4 hafta içinde iyileşebilir. Ancak tekrarlayan bir vaka ise (vaka ona benziyor) sakatlık 6 haftadan fazla sürebilir.
‘Inflammation of the biceps TENDON in the thigh’ olarak tespiti görülmektedir.

Hatta ameliyat edilmesi zorunlu olabilir. Şayet sporcunun yaşı ileriyse sakatlığın tedaviye uzun süreli cevap vermesi veya nüksetmesi de söz konusu olabilir. Bu açıdan bu SAKATLIĞI olan futbolcu YÜKSEK RİSK taşımaktadır.

Size önerim bu transfer şayet hoca ile birlikte Jorge Mendes’in şart koştuğu bir transfer ise kesinlikle bonservis bedeli olan ve futbolcuya garanti para ödeme ihtiva eden bir anlaşma yapmayın. (menajeri dahil).

Futbolcunun oynaması halinde menajeri dahil tüm ödemeleri maç başı hesabı ile yapın.

Bunu da ;

Bu ve geçmiş sakatlığından ötürü ameliyat OLMAMASI halinde sezon sonu ödeme şartına bağlayın. Sevgi ve saygılarımla

Hürser Tekinoktay

Devam edecek . .  .

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu