Türkiyemiz

Ciddi bir sorun yokmuş !

CHP Merkez Yönetim Kurulu bugün kritik bir toplantıda buluştu

CHP Genel Sekreter Yardımcısı Mehmet Sevigen’in de toplantıya katıldığı, ancak yolsuzlukluk iddialarının gündeme gelmediği bildirildi.

CHP’DEN İLK AÇIKLAMA

CHP Genel Saymanı Mustafa Özyürek, Genel Sekreter Yardımcısı Mehmet Sevingen hakkındaki iddialara ilişkin olarak, “Hukuki bir sorun yok, ancak etik bir sorun olabilir” dedi.

CHP, Merkez Yönetim Kurulu Genel Başkan Deniz Baykal Başkanlığı’nda CHP Genel Merkezi’nde toplandı. Toplantı yaklaşık 4 saat sürdü. CHP Sözcüsü ve Genel Sayman Mustafa Özyürek, partisinin Genel Sekreter Yardımcısı Mehmet Sevigen ile ilgili iddialara ilişkin olarak toplantı sonrasında değerlendirmede bulundu.

Özyürek, Merkez Yönetim Kurulu (MYK) toplantısının ardından bir grup gazetecinin sorusu üzerine, Genel Sekreter Yardımcısı Sevigen’in hakkındaki iddialara dün düzenlediği basın toplantısında cevap verdiğini, kamuoyunun da buna ilişkin değerlendirmeyi yapacağını kaydetti.

Özyürek, bir milletvekilinin ticari ilişkilerinde özenli davranması gerektiğini vurguladı. Mustafa Özyürek, MYK toplantısında Sevigen hakkındaki iddiaların konuşulmadığını da bildirdi.

Öte yandan toplantıda, CHP’nin konuyu yargıya taşımayı düşündüğü belirtiliyor.

TOPUZ NE DEMİŞTİ?

CHP İstanbul Milletvekili Ali Topuz, Genel Sekreter Yardımcısı Mehmet Sevigen’in durumunun bugün Merkez Yönetim Kurulu toplantısında ele alınacağına işaret ederek, “Kurulumuzun ciddiyetinden şüphem yok. Herhalde bir tedbir düşüneceklerdir” demişti.

Adı İstanbul’da bir arsa yolsuzluğuna karışan CHP Genel Sekreter Yardımcısı Mehmet Sevigen’in durumu parti içinde tartışılmaya devam ediyor. Dün bir basın toplantısı düzenleyerek istifa etmeyeceğini açıklayan Sevigen’in partideki geleceği bugün MYK toplantısında ele alınması bekleniyordu. Meclis’te gazetecilerin konuyla ilgili sorularını cevaplayan CHP İstanbul Milletvekili Ali Topuz, bu konuda bugün konuşmayacağını, çünkü bugün CHP’nin Merkez Yönetim Kurulu’nun toplanacağını ifade etti. Topuz, “Bu toplantı bitmeden bizim birşey söylememiz doğru olmaz. O toplantı bitsin ondan sonra belki yarın bir açıklama yaparım” demişti.

‘Bir beklentiniz var mı?’ şeklindeki sorusuna “Beklentim var tabi. Birşey çıkması lazım. Onu beklememiz lazım. Kurulumuzun ciddiyetinden kuşkum yok. Herhalde bir tedbir düşüneceklerdir” diye yanıt veren Topuz, Bu tedbir istifa mı?’ sorusuna ise, “Onu bilemiyorum. Onu bir görelim. Onların takdir hakkını ben kullanmayayım. Ama yarın ben bu konuda kendi düşüncelerimi açıklayacağım” karşılığını vermişti.

Kaynak: Vatan

CHP’li Belediye Başkanı İsmail Ünal’ın Başkan olduğu Beşiktaş Belediyesi sınırları içinde  Aşçıoğlu İnşaat ile ilgili bir imar rantının  CHP’li Mehmet Sevigen tarafından ’emek hakkı'(!) olarak aldığı 1 trilyonun üzerindeki gelirine  CHP Genel Saymanı Mustafa Özyürek  sorunun hukuki değil etik olmadığını söylemesine ne dersiniz bilmiyorum ama;
B
en sadece pes hepinize diyorum… ( Deniz Bey be Kemal Kılıçdaroğlu dahil) !

Sağlıcakla,

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu