FutbolHaber

Değerli Spor adamımız Ali Emeç’i kaybettik

Beşiktaş Divan Üyesi ve Gordon Milne’nin uzun yıllar asistanlığını yapan değerli spor adamı Ali Emeç hayatını kaybetmiştir. Ali Emeç’in cenazesi 13 Ocak Salı günü Levent Camiinde öğlen namazına müteakip kılınacak cenaze namazının ardından toprağa verilecektir.  hürserTekinoktay.com ekibi olarak merhuma Allah’tan rahmet ve tüm ailesine başsağlığı diliyoruz. “Beşiktaş seni hiç unutmayacak…”

Ali Emeç Kimdir ?

Ali Emeç 657 Nolu BJK Divan Üyesi, Sicil No 2091 Numaralı BJK Kongre Üyesi , Beşiktaş Eski Sporcular Faal Üyesi olan  Platform1903 Kurucu Divan Üyesidir. 1937 yılında doğmuş, Pan American Hava Yollarında uzun yıllar görev yapmış ve buradan emekli olmuştur. Gordon Milne döneminde Beşiktaş Profesyonel futbol takımında çevirmenlik  ev asistanlık yapmıştır. Gordon Milne’nin Bursaspor ve Trabzonspor’da görev aldığı dönemlerde kendidi ile birlikte çalışmaya devam etmiştir. Kısa bir sürede Leo Beenhecker ile İstanbulspor’da da çalışmıştır. Futbol Federasyonunun Teknik Direktörlük kurslarında çevirmenlik de yapmıştır.   Beşiktaş kongre üyesi olan değerli oğulları Serkan ve Gürkan Emeç’e ve tüm ailesine başsağlığı dileriz…   Yeri dolmayacak değerli spor adamı Ali Emeç’in Hürser Tekinoktay ve Barış Ertül’ün konuğu olarak katıldığı Futbol Cafe programındaki konuşmalarından bazı bölümler….

Süleyman Seba Soyunma odasına girer miydi ?:

Gordon Milne Türkçe biliyor mu ?:

Gordon Milne kendini Avrupa’da başarılı buluyor muydu ?:

Not; Bu ses bantları Merhum Ali Emeç’in 11 Mayıs 2007 tarihinde Hürser Tekinoktay ve Barış Ertül’ün konuğu olduğu Radyospor’da yayınlanan Futbol Cafe’den alıntılardır.

Bu program kendisinin katıldığı son program ve son röportajdır.
23 Ocak 2009 Cuma günü saat 08.00’de Ali Emeç anısına programın tekrarı yayınlanacaktır.
Programın yayınlanma kararını veren Radyospor ve yayın yönetmeni Barış Ertül’e teşekkür ederiz.

İlgili Makaleler

4 Yorum

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu