FutbolHaber

Hasan Arat Al Musrati’ye neden çok yüksek para verdiğini açıklamış

Beşiktaş'ın Al Musrati transferinde neden yüksek paralar ödediğini Kartal Yiğit açıkladı. Hasan Arat ile konuşmasını anlattı.

Kartal Yiğit, Beşiktaş’ın transfer politikası ile ilgili YouTube kanalında konuştu.

Kartal Yiğit Hasan Arat ile Al Musrati hakkında yaptığı konuşmayı açıkladı.

Kartal Yiğit, Hasan Arat’ın fırsat transferi diye lanse edip tarihin en büyük bonservisini ödeyerek transfer ettiği Al Musrati ve Ernest Muçi ile ilgili çarpıcı açıklamalarda bulunmuş.

YouTube kanalında yayınlanan Mixed Zone programında Beşiktaş Başkanı Hasan Arat ile konuşmasını anlatan Kartal Yiğit, ”Al Musrati için de, Muçi için de şöyle tepkiler var. Bu bonservis fiyatına alınır mı? Çok para verdiniz falan filan. Ben bunu başkana da sordum. Başkanın (Hasan Arat) şöyle bir lafı oldu. Dedi ki Kartal, yıllardır taraftarlar tarafından en çok yönetimler neden eleştiriliyor? dedi.

Hasan Arat: Al Musrati gibi çok kaliteli bir oyuncuyu para vermek istedik.

‘2 tane adam gibi oyuncu alın, 4-5 tane çöp almayın dimi. Taraftar en çok bundan yönetimlere vuruluyorlar.’ diyerek konuşmasını sürdüren Kartal Yiğit, ”Hasan Arat, biz bunu gerçekleştirmemek için Al Musrati ve Muçi gibi çok kaliteli iki tane oyuncu aldık. Bu yüzden yüksek bonservisler verdik dedi.

Yoksa biz de bilirdik 4-5 tane vasat oyuncu alalım. Haklı. Yıllarca ne dediler? Talisca’yı alın Aboubakar’ı alın yeter dediler mesela. Şimdi adam hakikaten Avrupa’nın birçok takımını da takip etti.

Bakın geçtiğimiz sene Fenerbahçe’nin 16 milyon euro verip de alamadığı bir oyuncuyu almışsınız arkadaşlar.” ifadelerini kullandı.

Kartal Yiğit’İn bu ifadeleri gülümsemelere sebep oldu.

Hasan Arat Braga’dan 1 milyon euro’ya kiraladığı Al Musrati’nin satın alma obsiyonunu beklemeden bonservisini 11 milyon euro karşılığında aldığını KAP’a bildirmişti.

Ernest Muçi için ise 10 milyon euro bonservis bedelinin ödeneceği aktarılmıştı.

Hasan Arat’ın fırsat transferi diye adlandırdığı Al Musrati transferine neden yüksek paralar ödediğini Kartal Yiğit açıkladı.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu