TürkiyemizFutbol

İftiracılara Ödül Verildi !

 

Sevgili ve değerli dostum Barış Ertül’le birlikte cuma sabahları bir kaç yıl birlikte yaptığımız Futbol Cafe programı nedeniyle geçtiğimiz perşembe günü Amatör Spor’a yapılan katkımızdan ötürü anlamlı bir ödül aldık.

Ödülü almamızda her ne kadar Futbol Cafe programında yaptığımız yayına Beşiktaş Belediye Başkanı tarafından iftira suçlamasıyla Barış Ertül ve bana iftira atılarak açılmış olan davanın katkısı bulunsa da daha büyük pay Küçük Çekmece’nin Beyefendi Belediye  Başkanı Aziz Yeniay’ındı.

Netice de Küçükçekmece Esnafspor’un sahası elden gidiyordu. Aynen Ortaköyspor’un sahasının elden gittiği gibi ama Aziz Yeniay orayı hem Eclimisil sorunlarını hem de spor alanı yaratılmasıyla ilgili sıkıntıları çözebilecek bir uygulamayla Küçükçekmece’ye futbol sahası kazandırmış oldu.

Aziz Yeniay Küçükçekmece Kulüpler Birliği ve Başkanlarınıda yanına alarak siyaset üstü bir politikayla ilçeye ve İstanbul’a büyük bir hizmet yaptı.

Ve o spor alanından yetişmekte olan Sertaç Özkeser ve Oğuzhan Gökçe U-15 Milli takmı seçmelerine davet edilmeyi hakketti.

Evet Futbol Cafe’nin ele aldığı gençlerimizi korunması ve spor alanlarımızla ilgili program amacına aslında bu olayla bile ulaşmıştı.

Çocuklar kadar Belediye Başkanı Aziz Yeniay, Küçükçekmece Kulüpler Birliği ve Başkanları Seymen Gençtürk en az Beşiktaş Belediye Başkanının bu ödülü almamızda yardım etmesi kadar katkısı vardı.

Ben kendi payıma düşen küçük bir kısmını Atatürk’ün Partisi olan CHP Genel Başkanı Deniz Baykal’a ithaf etmeyi uygun gördüm.
Ehh neticede tüm olanlardan baştan sona haberi vardı.

Kendi partisinin imar komisyon başkanı Bülent Tatar ve kendi partisini Büyük Şehir Grubu Başkan vekili Kemal Akar Tüm Beşiktaş Belediye Meclis üyeleri Ortaköyspor’un sahasının başına gelenleri itiraf etmişlerdi.

Durum sonradan ortaya çıktı.
Belediye Başkanı önceleri tüm CHP meclis üyelerine inkar ettiği yakın dostu olan Serdar Bilgili bu imarın altından çıktı.
Evet Ortaköy sahası özel mülkiye alanıydı ama imar izni yoktu. Planlar spor alanı görülüyordu.
Önceki iki Belediye Başkanı Ayfer Atay ve Yusuf  Namoğlu bu duruma alenen şahitlik yaptılar. Ve burasının imara açılması her yerde olduğu gibi kamuya terk edilmesi zorunlu alanlarla gerçekleşecekti.

İmar Komisyonu Ortaköy futbol sahasının imara açılması karşılığında 90×45 ölçülerinde bir saha yaptırılacağını söyledi.
Komisyon başkanı Bülent Tatar’da bunu kabul ettik dedi. Ama bu kamuya verilecek yerede malum arkadaşlar bina yaptı… Bize de Meclis Kararının kayıtlardaki mühür ve saha talep tutanaklarına rağmen malum Genel Başkanın malum Belediye Başkanı malum bilen kişilerle birlikte iftira diyerek dava açtı.

Helali hoş olsun ….
Neticede iftira atanlara resmi bir kurum spor kurumu;
Anayasının 58 ve 59 maddesine göre sporcuyu ve gençliği korumayı görev bilenlerin oluştuğu bir kurum…
Ödül vermiş…

Artık siz ve biz nasıl algıları bilmiyorum ama malum kişiler iftiracılara ödül verilmiş diyerek onlara da dava açmasınlar da …

İşte Radyospor internet sitesinde yayınlanan haber;

Radyospor’da her Cuma 09-10 saatleri arasında yaptığı Futbol Cafe programıyla sporun her dalına yönelik sorunları gündeme taşıyan Barış Ertül, Türkiye Futbol Federasyonu tarafından ödüllendirildi.

Yemen Ekşioğlu başkanlığındaki Türkiye Futbol Federasyonu İstanbul İl Temsilciliği, Barış Ertül’le Futbol Cafe programını ve Radyospor’u ödüllendirdi.

TFF İstanbul İl Temsilciliği’nin amatör takımlar arasında düzenlediği organizasyonda, amatörlere hizmet eden en iyi ulusal radyo olarak Radyospor seçildi. Radyospor Genel Yayın Yönetmeni Barış Ertül ise amatör spora yaptığı katkılar nedeniyle En iyi Radyo programcısı seçildi.

TFF’nin düzenlediği organizasyonda Barış Ertül ödülünü Futbol Cafe programını uzun bir süre birlikte yaptığı Hürser Tekinoktay’la birlikte aldı.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu