FutbolHaber

Johan Cruyff : “Jose Mourinho hoşuma gitmiyor”

Futbolun yaşayan efsanesi ve Barcelona’nın onursal başkanı sayılan Johan Cruyff,  Jose Mourinho için ilginç açıklamalarda bulundu

 

Özellikle,  ”Jose Mourinho hoşuma gitmiyor” diyecek tek özelliğe sahip biri gerçekten Johan Cruyff.  Tabi şayet böyle hisleri varsa onu da Barcelona’nın İnter’e karşı11-10 oynayıp elendiği maçtan önce söylemesi sanırım daha çok anlam taşırdı. İşte büyük futbolcu, antrenör ve spor adamı Cruyff’ün Mourinho ve diğer konularla ilgili görüşleri…

“Mourinho büyük bir teknik direktör, ancak benim hoşuma gitmiyor. Davranışları gençler için bir örnek değildir. Futbolda kazanmak ve kaybetmek vardır, ancak ikisine de aynı derecede tepki verilemez tabiki ama ikisinde de aynı derece hoş görü gerekir” diyen futbolun efsanelerinden olan Johan Cruyff, eski İtalyan Futbol Federasyonu Başkanı  Artemio Franchi anısına yapılan ödül töreni için Siena’da açıklamalar yaptı. Johan Cruyff  şöyle devam etti: İnter büyük bir takım, bu sene herhangi bir kupa kazanmasa bile onları çok takdir ediyorum.

ROBBEN SNEIJDER VS – Johan Cruyff,  Şampiyonlar Ligi’yle ilgili görüşleri de şöyle oldu:  Herkes İnter ve Bayern Münich  arasındaki maçın ne olacağını soruyor ancak buna cevap vermek zor. Benim için özel bir maç iki vatandaşım da sahada olacak. Biri İnter’deki Snejder, diğeri Bayern’deki Robben. Madrid için üzgünüm. Barcelona için Madrid’de  final oynamak özel bir şey olacaktı. Guardiola ve sporcuları için acı verici büyük bir şey.

VAN BASTEN – Cruyff,  Marco Van Basten’in adının Bayern ile anılmasını ise, “Marco, Leonardo’nun şampiyonluğun uzakta kalmasından sonra, Marco’nun Milan’ın başına geçecek adaylar arasında olduğu söylentileri var. AC Milan geçmişine sahip olan bir takım. Milan’daki futbolculuğunun yanı sıra  ve kendisi antrenör olarakta kanıtladı” şeklinde konuştu.

DÜNYA  KUPASI – Johan Cruyff, son olarak, Dünya Kupası’yla ilgili bir soruya, “İspanya final için favori, ancak Brezilya ve Almanya, başarısız olması da beklenemez tabi ki son söz İtalya’nın  olabilir” dedi.

SIENA, 4 Mayıs 2010 –

Hürser Tekinoktay

İlgili Makaleler

2 Yorum

  1. Geri bildirim: Tweets that mention Johan Cruyff : “Jose Mourinho hoşuma gitmiyor” -- Topsy.com

Bir yanıt yazın

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu