Haber

Mehmet Sevigen istifa etti…

Az etik durum istifa getirdi.

Uzun süredir vatan gazetesi Beşiktaş Belediyesi Sınırları içindeki Selenium İnşaat ile ilgili imar skandalını haber yapmaktaydı.

İki manşetile gitmem diye karşılık veren Mehmet Sevigen “Çok fazla etik durum yok. Çok büyük değil az bir etik durum söz konusu.” şeklinde açıklama yapmıştı.

CHP içinde büyük çalkalanmaya neden olan bu durum en son CHP’den Ali Topuz’un ve Kemal Kılıçdaroğlu’nun derhal istifa etmesi gerekiyor kanaatini açıklaması ve Deniz Baykal’ın “Alınmış bir kurul yok. İmar usulsüzlüğü sayılmaz.” gibi demeçleri ile CHP içinde iyice krize dönüşmüştü.

Deniz Baykal’ın bu sözlerine karşı CHP’li milletvekillerinin çok büyük bir bölümü Sevigen’in istifa etmesini isteyerek Ali Topuz ve Kemal Kılıçdaroğlu’na büyük destek verdi.

Özellikle Baykal’ın kesinlikle bir Dişli olayı değil deyerek yorumladığı Sevigen olayına “imar yolsuzluğu ve usuzsüzlüğü yok” açıklamalarına İstanbul Milletvekili Çetin Soysal, Kocaeli Milletvekili Hikmet Erenkaya , Ankara Milletvekili  Zekeriya Akıncı tarafından büyük destek görmüştü.

Bugün öğle saatlerinde CHP’ye bağlı Beşiktaş Belediyesi’ndeki bazı kişilerin Mehmet Sevigen’in ailesi ile birlikte bir şirket kurduğu ortaya çıkmıştı.

Şimdi gözler Mehmet Sevigen’in istifasına neden olan arsanın imar değişikliğine yol açan Beşiktaş Belediye Başkanlığı’na çevrildi.

Çok özel gelişmeler sadece hT2 özel haberde…

İlgili Makaleler

2 Yorum

  1. Yeşil alan gözüküyor diye apar,topar evlerinden çıkardılar,hepsi hikayeymiş.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu