Makaleler

Müslüm Gülhan’dan Ali Emeç ‘e mektup !

SEVGİLİ ALİ EMEÇ
Sende çok iyi biliyorsun ki aslında benim için ‘Ali ağabey’ olduğunu… Seni daha rahat tanısınlar diye Ali Emeç yazdım.
Zor bir şeydir sevdiğin birinden bahsetmek

İçinde sevgi öğeleri barındırması en haz veren yanı olmasına rağmen, kelimelerin yetersiz kalma kaygısı rahatsız eder insanı…
Hele hele senden bahsetmek çok kolay, çok zor Ali ağabey…

Ama şu konuda rahat olabilirsin; arkanda bıraktığın şeyler o kadar güzel ki, o kadar değerli ki senden bahseden kişi, senden biri oluyor… Bizim için özlem dolu tüm erdemlerin sende olmasıdır insanları sen yapan…

Salı günü öğlen zamanı Levent’te sen den biri olabilmek için toplandık. Sakın kaygılanma orada ki hepimizin kederi, aslında seni tanıma mutluluğundan ve sevgisinden başka bir şey değildi.

Sakın bilmediğimi zannetme tüm dostlarına aynı özeni gösterdiğini. Çünkü oraya gelenler sanki seninle yaşadıklarını saklıyormuş havasındaydılar, özel hazineye sahip gibi, sanırım bunun sebebi o mutluluğun gizem içinde tutma bencillikleriydi. Kusura bakma bende sakladım; bana verdiğin değeri, dostluğunu ve hayatıma kattığın erdemlik konusunda ki yaşam sırlarını.

İlgili Makaleler

Sevineceğin haber vermek isterim; Süleyman Seba başkanda Levent’teydi… Sana karşı başkan sorumluluğundan, sana karşı dost sorumluluğundan, sana karşı Beşiktaşlı sorumluluğundan dolayı oradaydı.

Eski tüfek tüm dostların oradaydı.

Düşündüğün gibi bu gün ki yeni jenerasyon başkan gelmedi. Yeni jenerasyon başkan adayları da gelmedi. Yönetim kurulundan sadece iki kişi vardı.

Senin Divan Kurulu üyesi olmana rağmen, arkadaşın ve başkan olması için çok çalıştığın Divan Kurulu Başkanı da gelmedi. Antalya’da takımla kamptaymış! Sakın bunları şikayet olarak algılama lütfen …Ama canım sıkıldığı için sana anlatıyorum.

Başkaları bu konu da ne düşünürse düşünsün, onların sorunu.

Sana bir şey söylemek istiyorum ama sakın üzülme. Bildiğin üzere Beşiktaş 1903 yılında kurulmuş bir kulüp. Milyonlarca seyircisi var ve topluma mal olmuş durumda. Seninde tahmin edeceğin gibi; kurumsal tüm kimliklerini tamamlamış hatta bu konuda öncü olma misyonuna sahip olmalı düşüncesindeyim.

Sen, Gordon Milne ve Süleyman Seba ile o dönemin tüm insanları inanılmaz başarılara imza atarak Beşiktaş’ın gelişme sürecinde ki kırılma noktasını başarıyla geçtiniz.

Beşiktaş Spor Kulübü kurumsal kimliğini tamamlamışsa ‘kurumsal refleks’ olarak Akaretlerde ki kulüp binasında senin için toplanmaları gerekirdi, ama yapmadılar sevgili Ali Ağabey.

Merak ediyorum ‘kurumsal kimlik’ artık anlamını mı yitirdi? Yoksa kayboldu mu? Yâda kaybettiler mi?

Belki de sen onlar için muhaliftin Ali Ağabey.

Tıpkı bizim can dostumuz olduğun gibi.

Müslüm Gülhan, Birgün Gazetesi 16 Ocak 2009

Ali Emeç Son Defa Radyospor konuğu oldu ev tüm merak edileneleri anlattığı program

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu