hT2'yi takip et !

Google+

Tekel direnişi devam ediyor

05 Ocak 2010  |  06:47  |  
Yazı büyüklüğü: 

Tekel direnişi devam ediyorTekel direnişi bugün 22. gününde. Ankara’daki direnişe bugün Adıyaman, Muş, Diyarbakır ve Hatay’dan yeni katılımlar oldu.

Ankara’daki Tekel direnişi 22. gününü doldururken, işçiler 7 Ocak Perşembe günü Tek Gıda-İş yönetimi tarafından açıklanacak olan yeni eylem programlarını bekliyor.

Direnişe yeni katılımlar da devam ediyor. Bugün sabah saatlerinde Adıyaman, Muş, Diyarbakır ve Hatay’dan işçiler geldi. İşçiler burada diğer işçilerle buluştu ve direnişin süreceğini vurguladı.

İşçiler meclis ziyaretinde bulunmak için Sabah erken saatlerde yine Türk-İş Genel Merkezi önünde toplandı. Engelli ve yetim statüsünde çalışan Tekel işçileri mecliste bulunan gruplara güvenceli iş taleplerini bir kez daha anlatacak.

İşçilerin Türk-İş önündeki direnişleri sürerken, dayanışma eylemleri de sürüyor. Ankaralılar gün içersinde direnişe destek verdiklerini ifade ediyor ve ihtiyaçları varsa karşılama konusunda destekçi olacaklarını belirtiyor.

Halkevleri bugün sabah saat 10.00’da direnişteki Tekel işçisi kadınlara sabah kahvaltısı düzenledi. Halkevci kadınların hazırladığı kahvaltı Halkevleri Genel Merkezi’nde yapıldı.

Mesaj Bırakın

gerekli, gerçek isim kullanın.
gerekli, yayınlanmayacak !

Küba
Etiketler: Ankara Tekel direnişi, Ankara Tekel İşçileri, Ankara Türk-İş Genel Merkezi, Tekel direnişi, Tekel direnişi Devam, Tekel İşçileri direnişi, Tekel İşçileri Eylem,

BENZER HABERLER

  • Tekel çadırları kalkıyor Tekel çadırları kalkıyor

    Tek Gıda-İş Sendikası Başkanı Mustafa Türkel, bir açıklama yaparak çadırları kaldıracaklarını açıkladı. Tek Gıda-İş Sendikası Başkanı Mustafa Türkel, Danıştay’ın...

hT2'yi takip et !