HaberEkonomi

Ankara Tekel direnişi devam ediyor

Tekel direnişi bugün 22. gününde. Ankara'daki direnişe bugün Adıyaman, Muş, Diyarbakır ve Hatay'dan yeni katılımlar oldu.

Ankara Tekel direnişi 22. gününü doldururken, işçiler 7 Ocak Perşembe günü Tek Gıda-İş yönetimi tarafından açıklanacak olan yeni eylem programlarını bekliyor.

Tekel Direnişi yeni katılımlar da devam ediyor. Bugün sabah saatlerinde Adıyaman, Muş, Diyarbakır ve Hatay’dan işçiler geldi. İşçiler burada diğer işçilerle buluştu ve direnişin süreceğini vurguladı.

İşçiler meclis ziyaretinde bulunmak için Sabah erken saatlerde yine Türk-İş Genel Merkezi önünde toplandı. Engelli ve yetim statüsünde çalışan Tekel işçileri mecliste bulunan gruplara güvenceli iş taleplerini bir kez daha anlatacak.

İşçilerin Türk-İş önündeki direnişleri sürerken, dayanışma eylemleri de sürüyor. Ankaralılar gün içersinde direnişe destek verdiklerini ifade ediyor ve ihtiyaçları varsa karşılama konusunda destekçi olacaklarını belirtiyor.

Halk evleri bugün sabah saat 10.00’da direnişteki Tekel işçisi kadınlara sabah kahvaltısı düzenledi. Halkevci kadınların hazırladığı kahvaltı Halk evleri Genel Merkezi’nde yapıldı.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu