DünyaGüncelHaber

Tekel çadırları kalkıyor

Tek Gıda-İş Sendikası Başkanı Mustafa Türkel, bir açıklama yaparak çadırları kaldıracaklarını açıkladı.

Tek Gıda-İş Sendikası Başkanı Mustafa Türkel, Danıştay’ın kararının ardından bir açıklama yaparak: “Çadırları kaldırıyoruz ve eylemimize son veriyoruz. Eyleme 15-20 günlük mola vereceğiz” dedi.

Türkel konuşmasında TEKEL işçilerinin mücadelesine destek verenlere teşekkür ederek başladı. Türkel, “Saygıdeğer basın mensupları Tekel işçilerine sahip çıktığınız ve tarafsız haberciliğiniz için teşekkür ederiz. Ankara esnafı, Ankara halkı, belediye çalışanları hayatımızı normal koşullarda sürdürebilmemiz için bize desteklerini esirgemediler. Sivil toplum örgütlerimizden ve derneklerimizden olağanüstü destek gördük. Bize çorba veren, üşüdüğümüzde bize battaniye veren o isimsiz kahramanlara teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Türkel konuşmasında şöyle devam etti:

“Biz AKP’yi ziyarete gittiğimizde polis barikatı tanklarla karşılaştık Bizi dinleyebilir memleketimize gönderebilirlerdi. Bir düşmanmışız gibi bizi olağanüstü tepkiler ile karşıladılar. Abdi İpekçi’ye götürüldük. Bizi oraya götüren devlet bizi ordan çıkarmak için şiddetleri uyguladılar.

Bazı sendikacı arkadaşlarımız bunlar neden buraya geldi dediler. Biz eylemlerimizi yaparken bir temel felsefemize oturduk .Gandi modeli deneyeceğiz. Kırmayacağız, dökmeyeceğiz. Bir çiçeği sapından koparmayacağız. Hatta canımıza kastedercesine inatla sürdüreceğiz.

Siz bir şirketin sahibi olsanız bu kadar parayı öder misiniz diye sordular. Bizde soruyoruz. O şirketin sahibi biz olsaydık, o şirketleri o arsaları böyle yok pahasına satmanıza izin verir miydik?”

Verecekleri 15-20 günlük aranın ardından geçilecek evrede TEKEL işçilerinin Türkiye’nin her yerinde seslerini duyuracaklarını söyleyen Türkel, “İktidar partisi bu süreyi iyi kullansın. Sokaklarda rahat gezmelerine izin vermeyeceğiz. Başbakanın ve iktidar partisi mensuplarının her toplantısında TEKEL işçileri olacak. 4/C gibi bir ucube çalışma hayatından kalkmadıkça mücadeleyi bırakmayacağız” dedi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu