hT2'yi takip et !

Google+

Küba karşıtı terörizm ifşa ediliyor

27 Eylül 2010  |  11:39  |  
Yazı büyüklüğü: 

Küba televizyonunda Salı akşamı yayınlanan “Terörün Yolu” adlı belgeselin ikinci bölümünde yeralan bilgilere göre Küba, bu yıl içerisinde özellikle basında olağanüstü bir karalama kampanyasıyla karşı karşıya kaldı.

Buna göre ABD tarafından kontrol edilen sözde büyük Batı basını Küba’nın savunduğu değerlere karşı terörist yöntemlerle saldırmakta ve Küba karşıtlarını desteklemekte.

Bu kapsamda 2010 yılı Şubat ayında gerçekleştirdiği yıllık konferansta Alpha 66 adlı örgüt, Küba hükümetini devirmek için silahlı mücadeleye devam kararı almıştı.

Belgeselde yeralan bilgilere göre bu konferansa Luis Posada Carriles, Osvaldo Mitat, Orlando Gutierrez ve Silvia Iriondo gibi teröristler de katılmıştır.

Küba’da tutuklu bulunan El Salvador asıllı terörist Francisco Chavez Abarca ise yaptığı açıklamada, Luis Posada Carriles’in kendisiyle temas kurduğunu ve Küba’ya karşı bombalama eylemlerinin süreceğini bildirdiğini ifade etmişti.

Chavez Abarca ayrıca Kübalı lider Fidel Castro’yu Guatemala ziyareti sırasında öldürme planları yaptığını itiraf etmiş, 2000 yılı Kasım ayında Panama’da da benzer bir planın uygulanmaya çalışıldığını belirtmişti.

Panama’daki Küba heyetine yönelik suikast girişimi önceden ortaya çıkartılmış ancak yakalanan terörist Posada ve suç ortakları bu ülke devlet başkanı Mireya Moscoso tarafından para karşılığı affedilmişti.

Okuyucu mesajları

#1  devrim yazdı. | Tarih: Ekim 14th, 2010 | Zaman: 19:20

YAŞASIN DEVRİM YAŞASIN SOSYALİZM.DEVRİMİ YIKMA ÇALIŞMALARI HERZAMAN BOŞA ÇIKMAYA MAHKUMDUR.ÇÜNKÜ SOSYALİST DEVRİM HALKTIR…

Mesaj Bırakın

gerekli, gerçek isim kullanın.
gerekli, yayınlanmayacak !

Küba
Etiketler: ABD basın, ABD tarafından kontrol edilen Batı basını, Alpha 66, Chavez Abarca, El Salvador asıllı terörist, El Salvador asıllı terörist Francisco Chavez Abarca, El Salvador Francisco Chavez Abarca, Fidel Castro, Francisco Abarca, Francisco Chavez, Francisco Chavez Abarca, Küba, Küba televizyonu, Küba Terörizm, Kübalı lider, Kübalı lider Fidel Castro, Luis Posada Carriles, Mireya Moscoso, Orlando Gutierrez ve Silvia Iriondo, Osvaldo Mitat, terörist Francisco Chavez Abarca, Terörün Yolu,

BENZER HABERLER

hT2'yi takip et !