HaberDünyaMakaleler
Trend

Donald Trump’a ne oluyor? Corona, Floyd, Eipstein

Donald Trump’a ne oluyor ? Corona, George Floyd, Netflix ve Jeffrey Eipstein, Rahip James Martin, Mark Milley ...

Amerika da Son Durum… Donald Trump’a ne oluyor?

Yaklaşık 2 ay önce Covid 19 süreci ile ABD tanışmadan önce başlayan Trump’un düşüşü sürüyor.

Trump önce virüsün önemli bir şey olmadığı söyleyerek yaptığı çıkış Corona virüsün Amerika’ya ulaşıp 2 aylık sürede 100 bin ölüm vakasının yaşanmasıyla Amerikan halkında büyük bir itibar ve güven eksikliği yaratmıştı.

Bu süreci hemen içinde ABD’li milyarder Jeffrey Epstein skandalını anlatan mini dizi Netflix orijinal serisi olarak yayına girdi.

Cinsel suçlardan tutuklanan Jeffrey Epstein’ın paranın gücünü nasıl kullandığını incelediği dizide reşit olmayan kızların kullanıldığı partilere ABD Başkanı Trump’un da katıldığı izleyenleri şoke etti.
Amerika ve Dünya’da Donald Trump pedofili suçlamaları ve propagandaları başlatıldı.

Donald Trump’tan büyük gaflar !

Aynı günler içinde Amerikalı bir grup polisin ilginç bir şekilde Siyahi Amerikalı George Floyd’un tutuklamak için uyguladığı anlaşılamayan oranda kullandığı şiddet sonucu hayatını kaybetmesinin ardından başlayan olaylar dinmedi.

George Floyd’un tutuklandığı bir çok farklı kamera görüntülerin ortaya çıkmasıyla ellerine kelepçe takılmış olmasına rağmen polislerin adeta Floyd’u infaz ettiği izlenenen görüntüler bir çok insanı provoke etmiş ve büyük bir ayaklanmaya götürmüştü.

Bunlar olurken Trump’un her zaman ki içi boş kibir dolu popülist söylemeleri artmış ve Beyaz Saray bahçesinde yaptığı basın toplantısında  “Umarım George şu an yukarıdan bakıp ülkemiz için harika şeyler olduğunu söylüyordur.

Onun için harika bir gün. Herkes için harika bir gün. Bu, eşitlik için çok harika bir gün” sözleri işi bambaşka bir boyuta getirmişti.

Acaba bu yazılı bir metin miydi bilemeyiz ama şayet bu danışmanları tarafında hazırlanan bir metinde bütün olayların üstüne tuzu biberi ekleyen bir şey olmuştu.

Donald Trump’a ne oluyor?

Donald Trump, Beyaz Saray’ın bahçesindeki basın toplantısı alandan ayrılırken, NBC Beyaz Saray muhabiri Peter Alexander, “‘Bugün George Floyd için nasıl harika bir gün oluyor?’ sorusunu sormuştu. Tabi ki cevap alamadı.

Demokrat Parti California Senatörü Kamala Harris’te “Siyahların Hayatları Değerlidir diyene kadar George Floyd’un ismini ağzına alma” “Black Lives Matter” diyerek bu fırsatı kaçırmadı.

Tüm bu olaylar hızlı bir şekilde gelişirken belli bir kilisenin üyesi olmayan, ama günah işlemekten korktuğunu söyleyen Trump’un ABD’deki muhafazakar kesimlerin yoğun desteğine sahip olduğu bilinen Trump’a bir darbe de

Vatikan’ın iletişim başkanlığına danışmanlık yapan rahip James Martin’den geldi

Cizvit rahip “Açık konuşayım. Bu mekruhtur. İncil sizin yaslanacağınız bir dekor değildir. Kilise, fotoğrafçılara poz verme sahnesi değildir. Din, siyasi alet değildir. Tanrı sizin oyuncağınız değildir.” diye başlayan sözleri  Trump’ı dini istismar etmekle kadar varan bir suçlamaya getirdi.

İnançlararası İttifak Başkanı, Haham Jack Moline de:

“Başkan Trump’ın ırksal adalet çağrılarına yanıt olarak ve barışçı protestocuları kovalamak için askeri güç kullanmasının ardından St. John Episkopal Kilisesi önünde elinde İncil tutması, hayatımda gördüğüm en kasti dinin kötüye kullanılmasıydı.” dedi…

ABD Başkanı’nın protestocuları ‘terörist’ diye nitelediği ve ağır silahlı askerleri göreve çağırmasıyla Beyaz Saray’ın önünde barışçı gösteri yapanlar hedef alınmış, protestoculara Ulusal Muhafız askerleri tarafından göz yaşartıcı gaz ve plastik mermi sıkılmıştı.

ABD Başkanı Donald Trump’a,  Pentagon ile birlikte mevcut ve eski askeri yetkililerin de tepkileri başladı…

ABD Genelkurmay Başkanı Mark Milley, son olarak da ABD Savunma Bakanlığı’na bir mektup gönderdi.

Mark Milley’in mektubunda, ABD ordusunun “Anayasa’yı korumakla mükellef” olduğunu ve Ulusal Muhafızların federal hükümetin değil, eyalet yönetimlerinin kontrolünde olduğunu vurguladı. Milley, “Hayatımızı ABD ideallerine ve rüyasına adadık. Buna ve ABD halkına bağlı kalacağız” dedi.

Bu son mektup, seçimlere sayılı günler kala Trump’ın da sona yaklaştığının göstergesi oldu.

Joe Biden Amerika Birleşik Devletleri’nin muhtemelen yeni başkanı oldu.

Özel Haber / hT2

#BlackLivesMatter

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu