hT2'yi takip et !

Google+

‘Yeniköy Kasabı’ Dünya Şampiyonu oldu

17 Temmuz 2010  |  09:47  |  
Yazı büyüklüğü: 

Beşiktaş Kulübü Başkanı Yıldırım Demirören’in kovduğu ‘Yeniköy Kasabı’ Dünya Şampiyonu oldu!

Ülkesine tarihteki ilk dünya şampiyonluğunu kazandıran Vicente del Bosque, 2004-2005 sezonunda Beşiktaş’ın başına geçmiş, ilk yarı sonunda başarısız olduğu gerekçesiyle siyah-beyazlı ekipten gönderilmişti!..

İspanyol hocaya ‘Yeniköy Kasabı’ lakabı takılmış ve bir gece operasyonuyla takımdan kovulmuştu. Aynı teknik adam yani “Yeniköy Kasabı” İspanya Milli Takımı’na dünya kupasında ilk kez final oynattı ve ekibini dünya şampiyonluğuna taşıdı. Yanında da yine Beşiktaş’tan birlikte kovulduğu yardımcısı Antonio Grande Cereijo vardı.

2004-2005 sezonunun 3’üncü ayında del Bosque’nin ikamet ettiği yere yönetimiyle birlikte gece yarısı bir baskın yapan başkan Yıldırım Demirören, İspanyol çalıştırıcıya tek kelime olarak “finiş” demiş ve şimdinin dünya şampiyonu, o zamanın Real Madrid etiketli hoca ile yardımcılarının görevine son vermişti.

Başkan Demirören ve yönetimleri geçen zaman içinde del Bosque davaları ile uğraşmış ve sonunda kulübün kasasından 8.5 milyon euro çıkartarak tazminatı ödemişti. Hatta, del Bosque’ye ödenen bu para Beşiktaş’ın kasasına bile girmeden UEFA tarafından İspanyol hocaya ödenmişti.

Bu ödenen tazminat Beşiktaş’ın Şampiyonlar Ligi’nden kasasına girecek olan paraydı. Yani siyah-beyazlı ekibin kasasına girmeden “Yeniköy Kasabı”nın kasasına girdi.

Acaba Başkan Yıldırım Demirören, “Ben bu hocayı nasıl kovdum” diyerek şu an pişmanlık duyuyormu?

Yıldırım Demirören ve o zamanki ekibi borsaya, ”Eski Teknik Direktörümüz Vicente Del Bosque ve yardımcı antrenörler Francisco Javierh Minano Espin, Francisco Jimenez Martin ve Antonio Grande Cereijo’nun alacaklarına istinaden anapara, faiz ve masraflar olarak toplam 7.961.767 Avro, UEFA tarafından, Şampiyonlar Ligi gelirlerimize mahsuben, adımıza ödenmiştir. Halihazırda Uluslararası Spor Tahkim Mahkemesi (CAS) nezdindeki süreç devam etmektedir” açıklaması göndermişti.

‘Yeniköy Kasabı’ o zaman gönderilmese ve İspanyol hocaya biraz zaman tanınsa acaba bugün Beşiktaş’ın durumu ne olurdu? Herhalde bundan kat kat daha iyi olurdu. Her zaman olduğu gibi bu da Yıldırım Demirören ve ekibinin yanlış icraatlar bölümünde yer alacak. Ancak del Bosque’nin kovulması Türk futboluna da büyük zararlar getirmiştir.

Türkiye’de maalesef böyle durumlar normal hale geldi!.. Çünkü gelişinde havalimanlarında omuzlarda taşınan, kulübün tesislerine kadar eskortluk yapılan hocalar ve oyuncular 1-2 maç başarısız oldu mu sessiz sedasız ülkelerine gönderilir. Sonra ‘O’ gönderilenler başka takımlarda başarılı olunca diz dövmeler başlar: “Keşke Kovmasaydık!..”

Umarız, Başkan Yıldırım Demirören ve yönetimi artık bu olaylardan ders alırda bir daha böyle yanlışlar yapmaz. Umarız büyük coşkuyla karşılanan Bernd Schuster, Quaresma ve Hilbert’in akıbetleri de del Bosque’ye benzemez..

Kaynak: NationalTürk / Günün Yorumu

NATIONAL TURK

Mesaj Bırakın

gerekli, gerçek isim kullanın.
gerekli, yayınlanmayacak !

Küba
Etiketler: 2004-2005 Sezonu, 8.5 Milyon Euro, Antonio Grande Cereijo, Başkan Yıldırım Demirören, Bernd Schuster, beşiktaş, Beşiktaş haberleri, Beşiktaş Kulübü, Beşiktaş Kulübü Başkanı Yıldırım Demirören, CAS, del Bosque, Demirören, dünya şampiyonu, Francisco Javierh Minano Espin, Francisco Jimenez Martin, Haberler, Hilbert, İspanya Milli Takımı, İspanyol Hoca, luslararası Spor Tahkim Mahkemesi, Quaresma, şampiyonlar ligi, Siyah-Beyazlı Ekip, Türk Futbolu, türkiye, uefa, vicente del bosque, Yeniköy Kasabı, Yeniköy Kasabı Dünya Şampiyonu, Yeniköy Kasabı Dünya Şampiyonu Oldu,

BENZER HABERLER

 • Mesut Özil Olayı Mesut Özil Olayı

  Değerli Dostlarım, Tüm Dünyada gündem olan Mesut Özil olayıyla ilgili özellikle sosyal medya da çok yakışıksız yorum ve değerlendirmeler okuyorum. Özellikle bilgisi...

 • Kürsü Dokunulmazlığı, Fikret Orman’a sorular ve 7 dakika

  Kürsü Dokunulmazlığı, Fikret Orman’a cevaplar ve 7 dakikada konuşulamayanlar! Değerli dostlarım, 24 Şubat Pazar günü Beşiktaş Camiası ilginç bir kongre daha yaşadı. Öncelikle...

 • Ve UEFA Jose Mourinho’ya ceza verdi ! Ve UEFA Jose Mourinho’ya ceza verdi !

  Geçtiğimiz bir kaç gün önce Real Madrid’in Ajax deplasmanda 4-0 yenerek kazandığı Şampiyonlar Ligi maçında Sergio Ramos ve Xabi Alonso’ya kırmızı kart görmeleri...

 • Arsene Wenger: Jose Mourinho’ya ceza verilmesi gerekir Arsene Wenger: Jose Mourinho’ya ceza verilmesi gerekir

  Arsenal Teknik Direktörü Arsene Wenger, Ajax Real Madrid maçında oyuncularından bilerek kırmızı kart görmelerini isteyen Jose Mourinho için UEFA’ya ceza verin çağrısında...

 • UEFA Real Madrid ve Jose Mourinho’ya soruşturma açtı UEFA Real Madrid ve Jose Mourinho’ya soruşturma açtı

  UEFA Ajax Real Madrid maçında olanlardan ötürü Jose Mourinho ve Madrid ekibine soruşturma açtı! Geçen akşam Jose Mourinho’lu Real Madrid’i Ajax ile yaptığı Uefa Kupası...

hT2'yi takip et !