hT2'yi takip et !

Google+

National Turk yorumcuları Almanya mağlubiyetini değerlendirdi

09 Ekim 2010  |  16:18  |  
Yazı büyüklüğü: 

National Turk yorumcuları Almanya mağlubiyetini değerlendirdi;

İşte Haliç Üniversitesini Futbolda Avrupa ve Dünya Şampiyonu yapan National Turk yorumcusu Teknik Direktör Müslüm Kemal Gülhan’ın söyledikleri;

Öncelikle teknik direktörden başlamak istiyorum. Hiddink’in sahaya çıkardığı kadro yanlıştı. Lahm ve Müller’i durdurmak için Sabri Sarıoğlu ve Hamit Altıntop’u sol tarafa koymak büyük hataydı.

Ama benim düşüncem Sabri’yi sol kanata Hiddink değil Oğuz Çetin’in koyduğu yönünde. Çünkü dünya standartlarındaki hiçbir antrenör sol kanat oyuncusu olamayan bir futbolcuyu oraya koymaz.
 

Aurelio’nun milli takımda olması hata

33 yaşındaki Aurelio’nun oyundan çıkması maçı etkiledi düşüncesi utanç verici. Aslında Aurelio’nun milli takımda olması hata.

Maç boyunca yapılan oyuncu değişiklikleri de hatalıydı. Özer değiştirilmeliydi. Nuri Şahin, oyunda kaldığı süre boyunca Mesut’un koşu alanlarını kapamaya çalıştı.

Mesut’u çok eleştirdik. Ancak ben Türkiye kökenli bir futbolcunun dünya çapında böyle başarılı olmasından dolayı gurur duyuyorum.

Hiddink oyunu kontrol edemedi

Bence Hiddink’in maçı nasıl kazanacağına dair bir düşüncesi yoktu. Sadece Almanya’yı nasıl durdururum diye bir düşüncesi vardı.

Aurelio sakatlandığında Selçuk’un oyuna girmesi beklenirken karar değiştirip Tuncay’ı oynatmaları ise bize yedek oyuncuların daha önceden tasarlanmadığını gösterdi. Bence Seçuk İnan’ın oyuna girmesini Oğuz Çetin, Tuncay’ın girmesini ise Hiddink istedi.

Hiddink neden geldi?

Oyunda Oğuz Çetin’in etkisini görüyoruz. Ancak Oğuz Çetin’in bu kadar etkili olması akıllara 6 Milyon Euro’ya Hiddink’in neden geldiği sorusunu getiriyor.

İkincilik garanti gibi konuşuluyor ancak ben öyle düşünmüyorum.

Mesut’a yapılanlar haksızlık

Mesut Özil’in yuhalanmasını büyük haksızlık olarak düşünüyorum ve ahlaki açıdan da doğru bulmuyorum. Bence Türklükle ilgili duygusal tepkimeler. Ancak bu olaydan ders çıkarılması gerekiyor.

Türkiye kökenli başarılı bir yıldız adayı olan Mesut ile gurur duymalıyız.
 

National Yorumcusu Müslüm GÜLHAN hocanın görüşleri böyle.

Beşiktaş’ın çok sevilen eski futbolcusu ve Teknik Direktörü Fuat Yaman’ın da Milli maç ile görüşleri böyle oldu ;

Çok çok üzücü bir maçtı. Üzüntümün nedeni bir maçın kaybedilmesinden daha fazlaydı. Bir mantalite, cesaret kazanılmış tüm değerlerin iflasıydı.

Sonuç sürpriz değildi

20-25 yıl önceki 8-0’lık, 6-0’lık şerefli mağlubiyetlerden hiçbir farkı yoktu. Daha da acı olanı yaşanan tablonun sağlıklı düşünen hiçkimse için sürpriz olmamasıydı. Seçilen geniş kadronun ve sahada oynanacak oyuncu seçimlerinin mantıkla ve bilgiyle yakın uzak hiçbir ilgisi yoktu.

Bence, teknik adamların ve ekibinin istikrar anlayışı ile uzun süreli çalışma prensibi dün gece iflas etmiştir.Bu da Federasyon başkanını ilgilendiren bir konu…

Mesut Özil’e yapılanlar yakışmadı

Tek kelime Türkçe bilmeyen, sadece para kazanmak için ülkemize gelen 30 yaşındaki bir futbolcuyu nüfus cüzdanını değiştirmek suretiyle, Türk yapmakla övünenler için; Almanya’da doğup büyüyen, her türlü eğitimini Almanya’da alan ve zamanın Türk Milli Teknik Direktörü’nün haksız uygulamalarından çekinerek Almanya’yı tercih etmiş bir Türk çocuğunu yuhalamak, vicdan ve izan sahibi hiç bir insana yakışmaz, yakışmadı da.
 

Fuat YAMAN / National Turk


Mesaj Bırakın

gerekli, gerçek isim kullanın.
gerekli, yayınlanmayacak !

Küba
Etiketler: Aurelio Kimdir, Aurelio Türkiye Almanya Maçı, Beşiktaş Fuat yaman, Fuat Yaman, Fuat Yaman Türkiye Almanya Yorumu, Hiddink Türkiye Almanya Maçı, Mesut Oezil, Mesut Özil, Mesut Özil Almanya, Mesut Özil Almanya Türkiye Maçı, Mesut Özil Kimdir, mesut özil yuhalandı, Müslüm Gülhan, Müslüm Gülhan Türkiye Almanya Maçı Yorumu, National Turk, National Turk Yorumcuları, NationalTurk, Oğuz Çetin, Oğuz Çetin Kİmdir, Türkiye Almanya, Türkiye Almanya maçı, Türkiye Almanya Maçı Hakkında Yorumlar, Türkiye Almanya Maçı Video,

BENZER HABERLER

 • Mesut Özil Olayı Mesut Özil Olayı

  Değerli Dostlarım, Tüm Dünyada gündem olan Mesut Özil olayıyla ilgili özellikle sosyal medya da çok yakışıksız yorum ve değerlendirmeler okuyorum. Özellikle bilgisi...

 • Guardiola’nın yakasındaki pembe kurdele Guardiola’nın yakasındaki pembe kurdele

  Barcelona futbol takımı sahada mücadele ederken Guardiola yakasına pembe kurdele takarak saha kenarında takımını yönetmeye çalışıyordu. Uzun bir süre geçmesine rağmen...

 • Barcelona Clasico, Messi ve Onlar ! Barcelona Clasico, Messi ve Onlar !

  Evet az önce harika bir El Clasico ve Real Madrid karşısında harika bir Barcelona izledik… Maçtan kısa bir süre öne buradan Real Madrid’in bu sene çok farklı...

 • Jose Mourinho ve Real Madrid’e bu hiç yakışmadı ! Jose Mourinho ve Real Madrid’e bu hiç yakışmadı !

  Geçen akşam Jose Mourinho’lu Real Madrid’i Ajax ile yaptığı Uefa Kupası maçında büyük bir keyifle izledim. Özellikle Jose Mourinho  bu sene hem yaptığı...

 • Bernd Schuster’in 60’lı Nostaljisi Bernd Schuster’in 60’lı Nostaljisi

  Nostaljinin içerik olarak duygusal bir yoğunluğu vardır. Geçmişten bahsederken; kötü bile olsa onu temize çıkaracak bir takım yan öğeler bulmaya çalışırız. Aslında...

hT2'yi takip et !