TürkiyemizFutbol Yazılarım

Ya istiklal Ya Ölüm !

Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, CHP ve Deniz Baykal’ın gündeme gelen olayları takiben ‘Siz insanların demokratik yollarını tıkamışsanız başka yollardan sizden bunun öcünü alırlar’ diyerek “CHP kapatılsın, Vakıf olsun” görüşüne önceki gün tekrar dikkati çekmişti.

Bu sözlerin sahibi eski CHP’li bir anlamda eski sol görüşlü, hatta 12 Eylül Askeri darbesinden sonra da, Dev Yol ile ilişkisi olduğu iddiasıyla tutuklanmış ve bu nedenle 1 yıl kadar hapis yatan Ertuğrul Günay’dı.

Bana kalırsa Bakan Günay  CHP’de Deniz Baykal ve Baykal’a yakın üst yönetime karşı olan muhalif kesime çok büyük bir ilham verdi!

Bir anlam da ” Ya istiklal Ya Ölüm ! ” Anlamında bir ilham !

CHP’nin tabanında önemli yerleri olan Ali Topuz, Öndev Sav ve Anadolu’daki bazı il başkanları ya CHP için bir devrim yapacaklardı.Ya da eski tas eski hamam düzene devam edeceklerdi.

22-23 Mayıs tarihlerinde yapılacak kurultayda genel başkanlığa aday olmak için kimse çıkmacaktı.
Sonrasında da partimizin içinde başka kimse yok denilecek ve Deniz Baykal’a gel büyük Başkan denilecekti.

Tabiiki  bu durumda eski düzeneği çok seven Gürsel Tekin, İsmail Ünal, Mehmet Sevigen, Mustafa Özyürek derin bir oh diyeceklerdi !

Bu ortam için hazırlanan oluşuma karşı ilk hamleyi yapan Önder Sav “akıl ile duyguları karıştırmamamız lazım” diyerek Kemal Kılıçdaroğlu’na doğru startı verdi.

Kemal Kılıçdaroğlu’da bu desteğin hemen arkasından adaylığını açıkladı. Özellikle yoksulluğa ve yolsuzluğa karşı mesaj vererek.

Önder Sav, Ali Topuz ve Kemal Kılıçdaroğlu’yla yolsuzluğa karşı olan yeni bir anlayışın heyecanını getirecek olan bu öncü ve cesur insanlara umarız gerekli olan destek verilir ve CHP için sonraki gelecekte Kültür Bakanımızın dediği gibi kapanmalı nidaları çoğalmaz.

Neticede Atatürk’ün Partisi Halkın Partisi olmayacaksa kapansın…
Sonrasında İş Bankası ortaklığından gelen kaynağın Atatürk ve Demokrasinin tanıtımına harcanması daha hayırlı olacaktır sanırım.

Cesur insanlara ve Kemal Kılıçdaroğlu’na başarılar dilerim.

Hürser Tekinoktay

İlgili Makaleler

3 Yorum

  1. Sevgili Hürser,
    Toplumun özellikle Baykal konusundaki düşüncelerini görmezden gelen CHP’nin içinde oligarşik yapıyı oluşturan fosillerin en sonunda dirençleri kırılmıştır.Bu açılan yeni yolda yepyeni bir kaptan önderliğinde rotadan sapmadan istenilen ve kaçınılmaz hedeflere ulaşması dileği ile Kılıçdaroğlu’nu sonuna kadar destekliyor,Sayın Kılıçdaroğlu’na bu zorlu yolda parti içinde de önünün kesilmeyerek destek verilmesi umudu ile başarılar diliyoruz.

  2. unutulmasın ‘BİZ HALKIZ YENİDEN DOĞARIZ ÖLÜMLERDE’KILIÇDAROĞLU yENİDEN doğuştur.bAŞARILAR DİLİYORUM

  3. Geri bildirim: Tweets that mention Ya istiklal Ya Ölüm ! -- Topsy.com

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu