SinemaDünyaPolitika

Ayın Filmi; Eşcinsel Belediye Başkanı . . .

OSCAR'ı kapan Sean Penn'i izlemek için bile bu filmi kaçırmamalısınız..

Eh gündemimiz yaklaşık bir aydır seçimlerle yoğun olunca bizde seçimler ile ilgili oldukça başarılı ve ilgi çekici bir filme gözümüzü çevirdik…

Yanlış anlamayın bu filmin Türkiye’deki seçimlerle yakından uzaktan hiç bir ilgisi yok …

İlgisi yok ama müthiş  yeteneğiyle en iyi erkek oyuncu rolüyle OSCAR’ı kapan Sean Penn’i izlemek için bile bu filmi kaçırmamalısınız..

Hemde ne rol ne oyun….

Eşcinsel bir kişinin Belediye Başkanı seçilmesini canlandırdığı müthiş bir rol…

Bizim artistlerimize adeta kapak olacak bir oyun ve rol !!!
HT

Filmde Tür : Dram / Biyografi
Yönetmen : Gus Van Sant
Senaryo : Dustin Lance Black
Görüntü Yönetmeni : Harris Savides
Müzik : Danny Elfman
Yapım : 2008, ABD

Oyuncular

Sean Penn (Harvey Milk) , Josh Brolin (Dan White) , Emile Hirsch (Cleve Jones) , James Franco (Scott Smith) , Diego Luna (Jack Lira)

San Fransisco’ya taşındıktan sonra, New York’lu Harvey Milk Gay haklarını savunan bir eylemci ve politikacı olmaya karar verir.

Uzun çabalarından sonra üçüncü girişiminde 1977’de idare meclisine seçilmiş ve Amerika’da devlet ofisindeki ilk gay olarak tarihe geçmiştir.

Harvey Milk birçok kitaba konu olmuş ve birçok belgesele akademi ödülü kazandırmıştır ama ilk defa bu filmle Harvey Milk’in hayatı roman şekline sokulmuştur. Film San Fransisco’da çekilmiş ve Harvey Milk’in gerçek hayatta yaşayan arkadaşları filmde rol almıştır.

Birçok klasik filme imza atmış olan Gus Van Sant’ın yeni filmi Milk’i ve Sean Penn’in yine seyirciyi dehşete düşürecek oyunculuğunu bizden söylemisi sakın kaçırmayın…

İlgili Makaleler

2 Yorum

  1. Filmi seyrettim, bana kalırsa böyle bir belediye başkanı bir çokundan daha erkektir.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu