FutbolHaber

Haliç Üniversitesi Futbolda Avrupa Şampiyonu oldu

Değerli dostum Müslüm Kemal Gülhan hocanın futbol ile eğitimi iç içe sokma başarısı aslında rakamlardan ve skorlardan çok daha önemli. Ama bir teknik adam olarak skorların da bu başarının üstüne gelmesi oldukça gurur ve huzur verici bir olgudur kuşkusuz.
 
Sevgili Müslüm hoca da futbol ve eğitim ile ilgili başarılı çalışmaları üzerine onur duyulacak skortif bir başarıyı daha kariyerine ekledi. Kendisini, emeği geçen futbolcuları ve ekibini tebrik eder başarılarının devamını dilerim.
 
HT
 

Polonya’da düzenlenen Avrupa Üniversiteler arası Futbol Şampiyonası’na katılan Türkiye Şampiyonu Haliç Üniversitesi, rakiplerini eleyerek Avrupa Şampiyonu oldu.

2012 Avrupa Futbol Şampiyonası organizasyonunu yapacak olan ev sahibi Polonya’yı 3-1 yenerek kupayı almaya hak kazanan Haliç Üniversitesi turnuvada ilk maçında Almanya’nın Wurzburg Üniversitesi’ni 1-0 yenmiş, ikinci maçında Ukrayna’dan Kiev Üniversitesi’yle berabere kalmıştı.

Temsilcimiz Haliç Üniversitesi, Fransa’dan Montpellier Üniversitesi’ni de 5-0 yenerek yarı finale yükselmişti.

Finalde ev sahibi Polonya’yı çok üstün bir oyunla 3-1 mağlup eden Haliç Üniversitesi turnuvayı namağlup bitirdi.

Son Türkiye Şampiyonluğu’nu da namağlup kazanan Haliç Üniversitesi bugüne kadar 3 kez İstanbul ve 2 kez Türkiye şampiyonu oldu. Haliç Üniversitesi ayrıca 1 kez Avrupa, 2006 yılında 1 kez de Dünya Şampiyonluğunu kazanma başarısını göstermişti.

NationalTurk’ün değerli yazarlarından olan Haliç Üniversitesi Spor Bölüm Başkanı ve aynı zamanda şampiyon takımın teknik direktörü Müslüm Kemal Gülhan’ı ve tüm emeği geçenleri kutluyoruz.

Çarşamba günü Türkiye’ye dönmesi beklenen kafilenin şampiyon kadrosu;
Teknik Direktör Müslüm Kemal Gülhan, Antrenör Yusuf Kıvanç Egeaka, İdareci Senem Kaynar, Doktor Hüseyin Tepe,

Futbolcular;
Korcan Çelikay,Adem İnanç, Türker Toptaş, Eser Şen, Kıvanç Kurtay, Sinan Osmanoğlu, Cihan Tok, Caner Nurgör, Emre Emrah Yılmaz, İlker Demir, Halil İbrahim Alan,Turgay Topal, Aytaç Şahinkaya, Fatih Tutar, Recep Onur Çelik, Ömer Özkurt, Çağlar Yıldırım, Mehmet Ali Kıran, Serdar Eylik, Emrah Atmaca.

Kaynak: National Turk

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu