hT2'yi takip et !

Google+

Hugo Chavez “Söz veriyoruz, cinayetlerin sorumluluları en ağır şekilde cezalandırılacaktır”

03 Haziran 2010  |  23:11  |  
Yazı büyüklüğü: 


Brezilya, Arjantin, Venezuela ve Şili hükümetleri, Gazze Şeridi’ne yardım taşıyan Özgürlük Filosu’na uluslararası sularda müdahalede bulunarak 19 barışseverin ölümüne yol açan İsrail’i şiddetle kınadı.

Venezuela Devlet Başkanı Hugo Chavez ise hükümeti ve ülkesi adına gelişmelerden esef duyduğunu bildirdi ve bir devlet suçu nedeniyle yaşamını kaybeden kahramanların ailelerine başsağlığı diledi.

Hugo Chavez “Söz veriyoruz, cinayetlerin sorumluluları en ağır şekilde cezalandırılacaktır” diye konuştu.

Brezilya hükümeti ise Chavez’in taahhüdünü desteklerken, filoda yer alan Brezilya vatandaşı Iara Lee’nın durumu hakkındaki endişelerini bildirdi.

Arjantin vakanın tam ve derinlemesine incelenmesi talebinde bulunurken, Şili, bölgedeki temsilciliklerinden gelişmeleri takip ettiğini ve Türkiye’nin çağrısıyla gerçekleşen BM Güvenlik Konseyi toplantısını yakından izleyeceklerini söyledi.

Brezilya Dışişleri Bakanlığı’ndan yapılan bir açıklamada ise, İsrail ordusunun müdahalesinin trajik sonuçları, Gazze Şeridi üzerindeki ablukanın acilen kalkması gerektiğine işaret etmektedir, denildi.

Mesaj Bırakın

gerekli, gerçek isim kullanın.
gerekli, yayınlanmayacak !

Küba
Etiketler: arjantin, BM Güvenlik Konseyi, brezilya, Brezilya Dışişleri Bakanlığı, Brezilya hükümeti, Gazze, Gazze Şeridi, Hugo Chavez, Iara Lee, İsrail, İsrail Ordusu, Özgürlük Filosu, Şili hükümetleri, Venezuela, Venezuela Devlet Başkanı,

BENZER HABERLER

hT2'yi takip et !