DünyaHaberKüba

Hugo Chavez: Küba’ya minnet duyuyorum

Venezüela’daki Televen Kanalı’nda konuşma yapan Hugo Chavez, canlı yayında bir gazetecinin sorularını yanıtladı. Küba ‘ya minnet duyuyorum

Genç gazetecinin sorularını yanıtlayan Chavez, her zamanki gibi oldukça soğukkanlı davrandı. Ancak Televen kanalının gazetecisi taraflı bir tutum sergileyerek, Chavez’i kızdıracak bazı sorular da yöneltti.

Bunlardan biri Venezüella Silahlı Kuvvetleri’ni (FANB) Küba ‘nın yönettiğini ima ederek sorulan soruydu. Hugo Chavez, soruya gayet açıklayıcı bir cevap verdi.

Chavez, “Evet Ulusal güvenliğimizi korumak için Küba’dan yardım alıyoruz. Çünkü, bazı güçler FANB ve güvenlik şirketlerimizin içine sızmaya çalışıyor.Küba da Venezüela’ya güvenlik açısından yardım ediyor.” dedi.

Ayrıca Chavez, aldığı yardımlardan dolayı Küba ‘ya minnet duyduğunu söyledi ve özellikle sağlık açısından büyük yardım aldıklarını da vurguladı.

Hugo Chavez Televen Kanalı’nın kendilerine önyargılı yaklaştığını ve taraflı haber yaptığını ifade etti.

Chavez’in canlı yayın konuşmasının ardından, gazeteci bayana şiddet uyguladığı da iddia edildi. Ancak kamera kayıtlarına göre, Chavez’in sabır ve soğukkanlılıkla soruları yanıtladığı ve bir kızgınlık ifadesi taşımadığı görülüyor.

İşte Hugo Chavez ‘in konuşmaları:

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Geri bildirim: Tweets that mention Hugo Chavez: Küba’ya minnet duyuyorum -- Topsy.com

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu