hT2'yi takip et !

Google+

Rusya Başbakanı Vladimir Putin Ankara’da

06 Ağustos 2009  |  02:38  |  
Yazı büyüklüğü: 

Rusya Başbakanı Vladimir Putin Ankara'daRusya Başbakanı Vladimir Putin bugün Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın daveti üzerine Ankara’yı ziyaret ediyor.

Putin’in Ankara ziyaretindeki en önemli gündem maddesi olarak enerji konuları olması bekleniyor. Rus tarafının beklentisi, doğal gazlarını Avrupa’ya ulaştıracak yeni hatlardan Güney Akım’ın Türk karasularından geçmesine izin veren anlaşmanın imzalanması.

Rusya Başbakan Yardımcısı Yuri Uşakov dün, Putin ile Erdoğan’ın Güney Akım’ın bu izni içeren bir anlaşmayı imzalayacaklarını belirtti.

Türkiye’nin Güney Akım’a olumlu tavır takınmasının kendileri için son derece önemli olduğunu söyleyen Uşakov, ”Bu bizim için hem siyasi hem de ekonomik açıdan oldukça önemli. Türk hükümetinin bir kaç gün içinde denizde keşif yapılması ve karasularında inceleme yapılabilmesiyle ilgili izni vereceğini umuyoruz.” şeklinde konuştu.

Uşakov, ”Bir çeşit uzlaşıda bulunduk. Onlar Güney Akım’da taviz verdiler. Biz de Samsun-Ceyhan boru hattında biraz taviz verdik” ifadesini kullandı.

Rusya Başbakanı Vladimir Putin’in ziyareti sırasında, İtalya Başbakanı Silvio Berlusconi’nin de Türkiye’de olacağı ve bugün öğlen saatlerinde başbakanlıkta yapılacak imza törenine katılacağı açıklandı.

Güney Akım projesi, Rus enerji devi Gazprom ile İtalyan enerji şirketi ENİ ortaklığıyla inşa edilecek.


Rus tarafının beklentisi, doğal gazlarını Avrupa’ya ulaştıracak yeni hatlardan Güney Akım’ın Türk karasularından geçmesine izin veren anlaşmanın imzalanması.
Rusya Başbakan Yardımcısı Yuri Uşakov dün, Putin ile Erdoğan’ın Güney Akım’ın bu izni içeren bir anlaşmayı imzalayacaklarını söylediRus tarafının beklentisi, doğal gazlarını Avrupa’ya ulaştıracak yeni hatlardan Güney Akım’ın Türk karasularından geçmesine izin veren anlaşmanın imzalanması.Rus tarafının beklentisi, doğal gazlarını Avrupa’ya ulaştıracak yeni hatlardan Güney Akım’ın Türk karasularından geçmesine izin veren anlaşmanın imzalanması.

Mesaj Bırakın

gerekli, gerçek isim kullanın.
gerekli, yayınlanmayacak !

Küba
Etiketler: Berlusconi Türkiyede, Güney Akım, Güney Akım Projesi, Recep Tayyip Erdoğan, Rus enerji devi Gazprom, Rusya Başkanı, Silvio Berlusconi, Vladimir Putin, Vladimir Putin Ankarada, Vladimir Putin Kimdir, Vladimir Putin Türkiyede,

BENZER HABERLER

 • Mesut Özil Olayı Mesut Özil Olayı

  Değerli Dostlarım, Tüm Dünyada gündem olan Mesut Özil olayıyla ilgili özellikle sosyal medya da çok yakışıksız yorum ve değerlendirmeler okuyorum. Özellikle bilgisi...

 • Berlin izlenimleri ve Mesut Özil Yuhalanmayı Hak Etti mi? Berlin izlenimleri ve Mesut Özil Yuhalanmayı Hak Etti mi?

  Mesut Özil Yuhalanmayı Hak Etti mi? 2012 Avrupa Şampiyonası grup eleme maçında evinde Türkiye ile karşılaşan Almanya, seyirci olarak azınlıkta olduğu maçı farklı...

 • Dünyada Neler Oluyor; Basın Özeti Dünyada Neler Oluyor; Basın Özeti

  Dünyada olup bitenlere şöyle bir göz atınca gördüklerimiz ve Türkiye üzerine görüşler; Economist, Türkiye-Ermenistan ilişkilerinde gelinen son aşamayı değerlendiren...

 • Onlar kölelik diyor, biz isyan Onlar kölelik diyor, biz isyan

  IMF-DB toplantıları, ardında bir dizi sonuçlar bırakarak bitti. Sermayenin efendileri, krizin tüm dünya halkları için yıkıcılığını daha da derinleştirdiği bu dönemde...

 • Andrey Ostalski “Rusya,anlaşmaları büyük bir diplomatik zafer olarak görüyor” Andrey Ostalski “Rusya,anlaşmaları büyük bir diplomatik zafer olarak görüyor”

  BBC Rusça Bölümü Editörü Andrey Ostalski ile röportaj Rusya Başbakanı Vladimir Putin, Türkiye ziyareti sırasında Rus doğal gazını Avrupa’ya ulaştıracak yeni...

hT2'yi takip et !