hT2'yi takip et !

Google+

Sanatçı Evren Tekinoktay’dan Kopenhag’da yeni sergi

16 Temmuz 2010  |  14:29  |  
Yazı büyüklüğü: 

Dünyaca ünlü Galerist sanatçı Evren Tekinoktay, Kopenhag’da 12-31 Temmuz arası yeni sergisiyle sanatseverlerin karşısına çıkacak.

Yaşamını ve çalışmalarını Kopenhag’da sürdüren Evren Tekinoktay’ın, son sergisi 12 Temmuz saat 11:00’dan 31 Temmuz saat 16:00’a kadar sürecek. Yaz sezonunun gelmesiyle artan kültür sanat etkinliklerinde en çok dikkat çeken isimlerden Evren Tekinoktay(1972) daha önce de Eldorado başlıklı sergisine İstanbul’da ev sahipliği yapmış ve büyük ilgi görmüştü.

Evren Tekinoktay Kimdir?

1993-97 arasında Gerrit Rietveld Academy, College of Art and Design, Amsterdam/Danimarka’da, 1997-99 yıllarında Jan van Eyck Academy, Postgraduate Center for Fine Art, Tasarım Bölümü’nde, Maastricht/Hollanda, 1998-99 yılları arasında The Royal Danish Art Academy, Kopenhag/Danimarka’da, Professor Claus Cartensen’in öğrencisi olarak, öğrenim gördü.

İngiltere, Almanya, Danimarka ve Hollanda’da kişisel sergiler gerçekleştirmiş olan ünlü  sanatçı yaşamını ve çalışmalarını Kopenhag/Danimarka’da sürdürüyor.

Mesaj Bırakın

gerekli, gerçek isim kullanın.
gerekli, yayınlanmayacak !

Küba
Etiketler: Evren Tekinoktay, Evren Tekinoktay Kimdir, Evren tekinoktay Kopenhag, Evren Tekinoktay Son Sergisi, Galerist Sanatçı Evren Tekinoktay, Kopenhag, Kopenhag Resim Sergileri, Kültür Sanat, Sanatçı Evren Tekinoktay, Sanatçı Evren Tekinoktay Yeni Sergisi,

BENZER HABERLER

hT2'yi takip et !