HaberFutbolİnceleme

Wolverhampton Real Sociedad’tan Willian Jose ’yi kiraladı.

Wolverhampton talihsiz bir sakatlık yaşayan Raul Jimenez’in yerine bir kaç gün önce Real Sociedad’tan Willian Jose ’yi kiraladı.

Wolverhampton talihsiz bir sakatlık yaşayan Raul Jimenez’in yerine bir kaç gün önce Real Sociedad’tan Willian Jose ’yi kiraladı.

Bana göre ara transferde çok iyi bir oyuncu ve golcü aldılar.

Wolves Crystal Palace’a karşı bugün Willian’ı oynatırlarsa maçı kazanıp iyi bir çıkış yakalayabilirler.

Willian Jose Kimdir ?

Willian Jose da Silva 23 Kasım 1991 doğumludur. Brezilya’nın Alagoas şehirinin Porto Calvo kasabasında dünyaya gelmiştir.

Porto Calvo , Alagoas’ta doğan Willian Jose’yi adeta ilk olarak keşfeden ve kariyerini hazırlayan Urugauay’ın Deportivo Maldonado kulübü olmuştur.

Deportivo Maldonado Jose ile anlaşma yaptıktan sonra önce Brezilya’nın Sao Paulo ve Santos kulüplerine kiralamış ve sonra da Real Madrid‘e kadar yolunu açmıştır.

Real Madrid B takımında 20’ye yakın maç oynayan Jose asıl çıkışını 2016 yılında İspanya’da bir Bask şehri olan San Sebastian’ın futbol takımı olan Real Sociedad’a gelince yapmıştır.

Willian Jose Real Sociedad’ta 143 maçta 52 gol atmıştır.

Crystal Palace – Wolverhampton maçı 30 Ocak Cumartesi günü saat 18:00’de oynanacak. Maçın yayıncısı bulunmuyor.

Not: Wolverhampton Wanderers, İngiltere’de West Midlands bölgesi Wolverhampton şehrini temsil eden ve Premier League’de mücadele eden bir futbol kulübüdür. Genellikle Wolves lakabıyla bilinen kulüp 1877’de kurulmuş ve maçlarını 1889 yılına kadar Molineux Stadında oynamıştır. 1877 St. Luke’s ismiyle de anılan turuncu siyahlılar genellikle Wolves (Kurtlar) lakabıyla bilinirler. Premier Lig’in kurucu üyelerinden birisi olmasının yanında Avrupa Kupaları’nın oluşturulmasında da etkin rol oynamıştır.

https://youtu.be/iCVg1-eQ57Y

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu