FutbolKitapKültür & Sanat

Tuğrul Akşar – Endüstriyel Futbol

Kulubün ekonomik yapısı ile ilgili neler olması gerektiği yolunda herkese pusula olabilecek bu kitap çalışmasından ötürü Sayın Tuğrul Akşar'a teşekkür ederiz

Yazar: Tuğrul Aksar
Yayınevi: Literatür Yayınları

Futbolun gösteri niteliğinin endüstriyel bir sürece doğru evrilmesi, kendi karakteristik yapısını da değiştirdi. Başta taraftarın, gelirlerin ve kulülerin yapısı değişti. Futbol sadece yeşil sahalarda oynanan ve basit kuralları olan bir oyun olmaktan çıktı. Bu kitap işte bu konuyu tarihsel ve küresel bir bütünlük içinde toplumsal, ekonomik ve sportif olarak irdeliyor. Endüstriyelleşmenin yol açtığı finansal krizin kaynaklarını, iç ve dış dinamikleri ele alarak sorguluyor. Türk futbolunun mali, ekonomik ve sportif içsel dinamiklerini Avrupa futboluyla karşılaştırıyor.

Bunu yaparken de ülkemiz özelinde somut analizlere girişiyor. Başta üç büyük kulübümüz olmak üzere futbol kulüplerinin finansal ve sportif performanslarını inceliyor. Yaşanılan mali sıkıntıları ve bunlardan kurtulabilmenin yollarını araştırıyor. Bu konuda da oldukça iddialı… Bugüne kadar ülkemizde böylesine bir çalışmanın yapılmamış olması kitabın önemini bir kat daha artırıyor. Kısacası “Endüstriyel Futbol”, içerdiği global, istatistiki ve ansiklopedik bilgilerle futbolseverlerin bir başucu kitabı olmayı hak ediyor.

Kitabı bir çok internet satış sitesinden satın alabilirsiniz.

Özellikle Sayın Tuğrul Akşar’ın bu kitabının işini düzgün yapmak isteyen her kulüp yöneticisinin kütüphanesinde bulundurması gerekir.


Kulubün ekonomik yapısı ile ilgili neler olması gerektiği yolunda herkese pusula olabilecek bu kitap çalışmasından ötürü Sayın Tuğrul Akşar’a teşekkür ederiz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu