hT2'yi takip et !

Google+

Obama’dan Rusya’ya “We can change “

08 Mayıs 2009  |  06:37  |  
Yazı büyüklüğü: 

obama-barack-ht2
Amerika’da yapılan seçimlerde  “We can change ” diyerek verdiği mesajlarla halkının oylarını alan Barack Obama şimdi de Rusya’ya gerekli ve önemli mesajlar verdi….
 
Amerikan Başkanı Barack Obama, ülkesi ve Rusya’nın nükleer silahlar ve küresel ekonomi gibi konularda ilişkilerini geliştirmek için kendi ifadesiyle mükemmel bir fırsata sahip olduklarını söyledi.

Beyaz Saray’da Rus dışişleri bakanı Sergey Lavrov ile görüşmesinden sonra konuşan Obama, iki ülkenin ayrıca İran, Ortadoğu, Afganistan ve Pakistan konusundaki yaklaşımlarını da yeniden değerlendirebileceklerini söyledi.

ABD Dışişleri Bakanı Hillary Clinton da Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov ile küresel düzeyde nükleer güvenliğin geliştirilmesi konusunda görüş alış verişinde bulundu.

Washington’da dışişleri bakanlığında bir araya gelen iki bakan nükleer tesislerin güvenliğinin geliştirilmesinin ve nükleer silahların yayılmasının önlenmesinin yollarını ele aldı. 

Clinton, Lavrov ile görüşmesinden sonra yaptığı açıklamada, Lavrov ile bu konuda nasıl bir standart ve emsal belirlenebileceğini tartıştıklarını söyledi.

Hillary Clinton ayrıca, Rusya-ABD ilişkilerinin normalleştirilmesini ve yeni bir seviyeye çıkarılmasını istediklerini belirtti.

Rus bakan Sergey Lavrov da görüşmelerin yapıcı ve bir iş görüşmesi havasında geçtiğini kaydetti.

Rusya dışişleri bakanı ülkesi ile Amerika arasındaki ilişkilerin normalleştirilmesinin önemine de değindi.

Bu görüşmenin ardındanABD başkanı Barack Obama  Rus bakanı Beyaz Saray’da ağırladı.

Obama görüşme ardından yaptığı açıklamada, iki ülkenin nükleer silahlar ve dünya ekonomisinin de aralarında olduğu bir dizi kilit konuda ilişkileri geliştirmek için mükemmel bir fırsata sahip olduklarını söylerdi.

Mesaj Bırakın

gerekli, gerçek isim kullanın.
gerekli, yayınlanmayacak !

Küba
Etiketler: ABD Dışişleri Bakanı Hillary Clinton, Afganistan, Amerikan Başkanı Barack Obama, hT2, Hürser Tekinoktay, İran, Jaap de Hoop Scheffer, küresel ekonomi, NATO Genel Sekreteri, nükleer tesislerin güvenliğinin, Ortadoğu, Pakistan, Rusya'nın nükleer silahlar, Sergey Lavrov, We can change,

BENZER HABERLER

 • Kürsü Dokunulmazlığı, Fikret Orman’a sorular ve 7 dakika

  Kürsü Dokunulmazlığı, Fikret Orman’a cevaplar ve 7 dakikada konuşulamayanlar! Değerli dostlarım, 24 Şubat Pazar günü Beşiktaş Camiası ilginç bir kongre daha yaşadı. Öncelikle...

 • TFF, Menajerlik Skandalı ve yıllardır süren acı gerçekler ! TFF, Menajerlik Skandalı ve yıllardır süren acı gerçekler !

  TFF ve Menajerlik Skandalından haberler, Bölüm;V ! 11 Ekim günü Futbolistan.net sitesinin bir haberinin yankıları devame diyor… Halk arasında menajerlik denilen Futbolcu...

 • Teşekkürler Sir Alex Ferguson Teşekkürler Sir Alex Ferguson

  9 Aralık 2004’de neredeyse 6 yıl önce Birgün Gazetesinde yazdığım bir yazıyı 5 Kasım 2010’da değerli dostum Müslüm Kemal Gülhan’ın yine Birgün ve...

 • 433, 442, 451 türevleri ve futbolda taktikler . . . 433, 442, 451 türevleri ve futbolda taktikler . . .

  Genç antrenörlere tavsiyeler;   “Futbolda taktikler, 433, 442, 451 ve türevlerinden oluşan rakamlar bir şeyler içerir… Ancak esas; Sizin oyunu nerede (hangi bölgede), Nasıl ...

 • Mesut Özil Sendromu 2 Mesut Özil Sendromu 2

  Değerli dostum Müslüm Gülhan Hoca’dan  Mesut Özil olayıyla ilgili bir yazı daha ! HT Mesut Özil Sendromu 2 Daha önce Mesut Özil sendromunu yazdığım için 2 kullandım. Birinci...

hT2'yi takip et !