DünyaFutbol

Evo Morales : “Diego Forlan’in dünya kupasının en iyi oyuncusu”

Bolivya Devlet Başkanı Evo Morales, 2010 Güney Afrika Dünya Kupasında 4. olmaları sebebiyle Uruguay futbol takımını tebrik ederken, Uruguay’lı forvet Diego Forlan’in dünya kupasının en iyi oyuncusu olduğunu belirtti.

Morales, Uruguay Milli Takım’ının, Latin Amerika’yı şerefle temsil ettiğini vurgularken, Teknik Direktör Oscar Washington Tabarez tarafından yönetilen takımın 3. olamamasının şanssızlık olduğunu söyledi.

Uruguay takımın savaşçı bir takım olduğu ve çok iyi bir şekilde yönetildiğine dikkat çekerek, Teknik Direktöre, takıma, Uruguay halkına ve onun Devlet Başkanına saygılarını sundu.

Bolivya Devlet Başkanı, Uruguay’ın Dünya Kupası’na play-off maçı sonrası katılabilmesine rağmen başarı ile Kupa’da aşamaları geçtiğini ve özellikle takımı için tüm yüreğiyle savaşan Forlan’ı 2010 Dünya Kupası’nın en iyi oyuncusu olarak gördüğünü belirtti.

Morales, Forlan’ın Almanya’ya karşı takımının ikinci golü olarak muhteşem bir gol attığını ve maçın bitmesine bir kaç saniye kala bir şutunun da kale üst direğinde patladığını söyledi.

Buna rağmen hala Dünya’nın en iyi futbolcusunun Arjantin’li Lionel Messi olduğunu belirtti.

Başkan bu vesileyle 2 bin 750 metre üstü yükseklikte futbol
turnuvaları yapılmasına yönelik vetonun kaldırılması mücadelesindeki başarısı dolayısıyla FIFA Başkanı Joseph Blatter’i tebrik etti.

Evo Morales son olarak; sporun, yaşam ve sağlık için en iyi ilaç olduğuna dair inancını belirtti.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu