FutbolMakaleler

Milli takım yeni sorumlusundan eski sorumluya tekzip!

Türkiye Futbol Federasyonu’nun (TFF) Avrupa Sorumlusu olan Teknik Direktör Erdal Keser, Mesut Özil ve gurbetçi futbolcularımız ile ilgili Ntv Spor Radyo’ya konuşmuş.

 

Hem de ne konuşma! Milli Takımlar Avrupa sorumlusu olan Erdal Keser, Mesut Özil ile ilgili Milli takım eski teknik direktörü Fatih Terim’i tekzip etmekle kalmamış gurbetçi oyuncular ile ilgili çok önemli açıklamalarda bulunmuş.

İşte TFF Avrupa Sorumlusu Erdal Keser’in müthiş konuşmasından önemli bölüm;

Mesut Özil’in Alman Milli takımını tercih etmesine neden olarak gösterilen çifte pasaport uygulamasının gurbetçi futbolcularımıza oluşturduğu tehdit ile ilgili olarak;

“Pasaport tehditi yok ! İddialar gerçeği yansıtmıyor!”

“Haklarından vazgeçeceksin” diye bir konu yok. Çünkü Türk vatandaşlarının, 23 yaşa kadar, Alman vatandaşlığını alsa bile Türk vatandaşlığını koruma hakkı var. Onun için “pasaportunu elinden alırız” dendiği iddiaları gerçek dışı. Almanya’da tüm Alman haklarından yararlanılmasını sağlıyor, bu çocukların babalarına iş de veriyor ama Türk vatandaşlığının korunmasına da hak tanınıyor.”

Milli Takımlar Avrupa sorumlusu olan Erdal Keser’in bu dediklerini duyanlar eski milli takım teknik direktörü Fatih Terim’in sözlerini hatırlayınca şok oldular..

Neden mi?
İşte 20 Ağustos 2007 tarihli TFF Resmi Web sitesinden milli takım sorumlusu Fatih Terim tarafından yapılan açıklama;

”Türk oyuncular, Türk Milli Takımı’nda oynamayı tercih ederlerse Almanya’daki tüm haklarından vazgeçmek zorunda kalıyorlar. Onları da biz yetiştiriyoruz, Türkiye’yi seçiyorlar diye böyle bir prosedür koydular. Alman pasaportlarını teslim etmek zorundalar. Bu sıkıntı içinde kalmış çocuklarımız var. Bazı şeylere hak vermek de zorundayız. O zaman ortaya şöyle bir şey çıkabilir; ya A milli takımda oynarım ya da tercih etmem. Biz de pazarlık yapacak bir durumda değiliz.”

Ehh şimdi Güney Afrika’daki Mesut Özil’li Dünya Kupasını zevkle izlerken başarısız olan tatildeki futbolumuzun Başkanı Mamut Özgener acaba yeni sorumlunun eski sorumluyu tekzip etmesine ne diyecek?

Kaynak: National Turk / Günün Yorumu

NATIONAL TURK

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu