hT2'yi takip et !

Google+

Abir’in katili ABD askeri tecavüzden suçlu bulundu!

08 Mayıs 2009  |  09:49  |  
Yazı büyüklüğü: 

steve-green-suclu
Eski ABD askeri Steve Green14 yaşındaki Irak’lı kıza tecavüzden suçlu bulundu.

ABD’nin Kentucky eyaletinde jüri heyeti eski bir ABD askerini 14 yaşındaki Iraklı bir kızı tecavüz ettikten sonra öldürmek ve ailesini katletmekten suçlu buldu.

24 yaşında olan ve 17 ayrı suçtan hüküm giyen Steven Green, ölüm cezasına çarptırılabilir.

Green, işlediği suçlar ortaya çıkmadan önce karakter bozukluğu gerekçesiyle ordudan atılmıştı.

2006 yılında meydana gelen olaydan dolayı hâlihazırda dört asker de beş ile 110 yıl arasındaki hapis cezalarını çekiyor.

Sanıklardan üçü Mahmudiye’deki olay sırasında genç kıza tecavüz edip daha sonra hem onu hem de ailesini öldürdüklerini, ardından evi de ateşe verdiklerini itiraf etmişlerdi.

Steven Green, Amerikan yasalarına göre eskiden ABD ordusunda olup ülke sınırları dışında işlenen suçlardan hapse atılan ilk asker.

Green’e verilecek cezayla ilgili süreç ise Pazartesi günü başlıyor.

2007 yılının Ağustos ayında er Jesse Spielman tecavüz ve cinayet suçlarından hüküm giymiş ve 110 yıl hapis cezasına çarptırılmıştı.

Diğer üç asker de suçlarını kabul etmeleri sonrası savcılıkla varılan anlaşma gereği beş ile 100 yıl arasında hapis cezaları almışlardı.

Vahşi olay ve Amerikan Gazeteleri
Olay Gazetesi tarafından ısrarla takip edip gündemden düşürmeyip tecavüz edilip öldürülen genç kızın hikayesinin peşine düşmesiyle sürekli sıcaklığını korumuştu.

Ancak Gazeteye ve bazı kişilerin iddiasına göre, 20 yaşında olduğu söylenen genç kız aslında 15 yaşındaydı.
Genç kız, Bağdat yakınlarındaki Mahmudiye’de devriye gezen Amerikalı askerlerin bakışlarından rahatsız olduğunu annesine söylemişti, annesi de saldırıdan bir gün önce bunu bir komşusuna aktarmıştı.
Ömer Cenebi isimli görgü tanığı, saldırıdan sonra eve giren ilk kişiler arasında yer aldığını, Abir’in bir kenara atılmış cesedinin saçları ile yastığının yanmış olduğunu, eteğinin ise boynuna kadar sıyrılmış olduğunu söyledi.

Ölüm raporlarına göre başından vurulup öldürülen ve cesedi ateşe verilen Abir Kasım Hamza’nın yanı sıra saldırıda, annesi Fahriye Taha Muhsin (34) başından, babası Kasım Hamza Rahim (45) başı kurşunlarla delik deşik edilerek öldürülmüştü…

Mesaj Bırakın

gerekli, gerçek isim kullanın.
gerekli, yayınlanmayacak !

Küba
Etiketler: 14 yaşında genç kız, ABD askeri, ABD Kentucky, Abir Kasım Hamza, Amerikan Washington Post, Bağdat, Fahriye Taha Muhsin, Irak cinayet, Irak'lı kız, Jesse Spielman, Jury, Kasım Hamza Rahim, Mahmudiye, Ömer Cenebi, Steve Green, tecavüz,

BENZER HABERLER

  • Robert Gates’in Irak ziyareti Robert Gates’in Irak ziyareti

    ABD Savunma Bakanı Robert Gates, Irak’a sürpriz bir ziyaret gerçekleştirdi. Robert Gates’in ziyaret sebebi olarak, Irak’taki ABD güçlerinin yeni rolü, ülkenin...

hT2'yi takip et !