İncelemeFutbolFutbol YazılarımHaber

Bülent Uygun TFF iddiasına göre menajerlik yapıyormuş!

11 Ekim günü Futbolistan.net sitesinden yayınlanan bir haberin dikkatimi çekmesi üzerine  halk arasında menajerlik denilen Futbolcu temsilciliği konusundadaki çarpıklığı buradan sizlere iletmeye devam ediyoruz TTF şimdide Bülent Uygun ile ilgili menajer açıklaması yapmış !

TFF’nin zaten yıllardır hiç bir sağlıklı icraat yapmadığını biliyorduk.
İçinde bulunduğumuz bu günlerde de bolca hep beraber şahit oluyoruz.

Herkesin bir avukat arkadaş bulup onun Futbolcudan vekalet almasıyla (hülle ile )yapabildiği henüz Türkiye’de meslek sayılmayan bir iş  olan “Futbolcu Temsilciliği” ya da bir başka anlamda Futbolcu Menajerliği’nin TFF tarafından çeşitli bahanelerle nasıl bir düzensizlik içinde olduğuna bir nebze olsun dikkati çekmek içinde “TFF Başkanı Mahmut Özgener bey ve ekibine 10 soru diyerek” konuya girdik.

Mahmut Bey bu sorulara cevap vermedi ama yazının yazıldığı 11 Ekimden 3 hafta sonra TFF adeta alışık olmadığımız bir açıklama yaptı.

Mahmut Özgener ve TFF 1 Kasım 2010 tarihli TFF Açıklaması;

“Bülent Uygun, Avcı, Şahin ve Ağacık tedbirli olarak PFDK’ya sevkedildi .
Eskişehirspor Teknik Sorumlusu Bülent Uygun, Çaykur Rizespor profesyonel futbolcusu Mustafa Koray Avcı, Kasımpaşaspor kalecisi Murat Şahin ve TFF Lisanslı Futbolcu Temsilcisi İmam Rıza Ağacık, talimatlara aykırı bir biçimde menajerlik faaliyeti içinde bulunmalarından dolayı, tedbirli olarak Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu’na sevk edilmişlerdir.″
01.11.2010

Ortalık çalkalandı sanki bunları yeni öğreniliyordu.. Yeni biliniyordu…
Belki sokaktaki vatandaş için bu şok ve yeni bir haberdi…
Peki, futbol dünyası içinde olanlar için acaba öylemiydi???

4 Kasım öğleden sonra TFF’den yeni bir açıklama yapıldı!

“Ümit Karan ve Volkan Arslan, PFDK’ya sevk edildi.
Eskişehirspor profesyonel futbolcusu Ümit Karan ile Orduspor profesyonel futbolcusu Volkan Arslan, talimatlara aykırı bir biçimde menajerlik faaliyeti içinde bulunmalarından dolayı, tedbirli olarak Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu’na sevk edildi. ″
04.11.2010

5 Kasım TFF’den  bir açıklama daha !!! Serdar Özkan’da menajermiş

“5 Kişi PFDK’ya tedbirli olarak sevk edildi TFF Lisanslı Futbolcu Temsilcisi Erkem Ören, Galatasaray A.Ş. futbolcusu Serdar Özkan, Konyaspor futbolcusu Mehmet Seyfettin Sedef, Elazığspor futbolcularından Mehmet Ozan Tahtaişleyen ve Amatör Kulüp Fenerköyüspor antrenörü Tekin Aslıtan talimatlara aykırı bir biçimde menajerlik faaliyeti içinde bulunması nedeniyle tedbirli olarak Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu’na sevk edildi. ″
05.11.2010

EVET Spor dünyası bu menajerlik skandalını tartışırken Bülent Uygun’la başlayan skandallar peşpeşe gelip büyümeye başladı…

Refleks adlı menajerlik şirketinin ortakları arasında yer aldığı ortaya çıkan Eskişehirspor Teknik Direktörü Bülent Uygun Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu’na sevkedilmesi sonrasında bazı haberler gazetelere düşmeye başladı.

Ve bunlardan en ilginç olanıysa Bülent Uygun’un çalıştırdığı takımlar son üç sezonda toplam 69 transfer yapması ve bu dönemde Uygun’un ekipleri 29 futbolcuyu satarken, 40 oyuncuyu da kadrosuna dahil etmesiydi….

Köklü İngiliz Kulüpleri aklıma geldi neredeyse 20 futbolcu 10 yıldır aynı kulüpte oynuyordu !

Bülent Uygun’un açıklamaları

Futbolculukta sonra Futbolcu menajerliğine başlayan sonrasında da sahaya bazı takımların Teknik Direktörü olarak çıkan Bülent Uygun  menajerlik skandalı ile ilgili şu açıklamaları yaptı:

“Biz çiğ süt emmedik ki midemiz ağrısın.Yaptıklarımız, söylediklerimiz her zaman ortada. 2004 yılında menajerlik şirketiyle olan ilişkimi noter huzurunda kesmeme rağmen Ticaret Sicil Gazetesi ’ne işlenmemesinden bir sorun ortaya çıktı. Futbol Federasyonu da beni bununla ilgili disiplin kuruluna sevk etmiş. Bu da menacerlik yaptım diye değil, şirkete ortak gözüktüğüm için. Ortadaki bu yanlışı düzeltmek lazım. Bu süreç içinde belgeleri hazırladık. Avukat gidip tüm belgeleri ilgili makamlara sunacak”.

TFF Başkanı Mahmut Özgener ve ekibinin henüz cevaplandırmadığı 10 adet soru !

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu