hT2'yi takip et !

Google+

Chavez’den Coca Cola’ya sert ihtar

14 Mart 2009  |  09:00  |  
Yazı büyüklüğü: 

Chavez'den Coca Cola'ya sert ihtar

Rus RIA Novosti haber ajansının Latin Amerika basınından derlediği habere göre, Caracas yakınlarında Coca Cola’nın 10 bin metrekarelik bir toprak parçasını depo ve park alanı olarak kullandığı Chavez’e bildirildi. Chavez, bu bilgiyi aldıktan sonra yaptığı açıklamada, Coca Cola’nın kullandığı, halka ait toprak parçasını derhal terk etmesi gerektiğini belirtti.

Haftada bir düzenlenen “Alo Chavez” televizyon programında bu konuya değinen Chavez, “Ben, Coca Cola’ya işgal ettikleri toprakları gönüllü olarak terk etmesi için iki hafta süre verdim. Bunu kendi istekleriyle yapmamaları durumunda, Venezüella’yı tümden terk etmek zorunda kalacaklar. Karşılaştığım bu örnek, burjuva kapitalizminin iğrençliğinin en iyi örneğidir. Bu şirket, başka bir yerde depo ve park yeri bulma imkanına sahip olmasına rağmen, bir metrekare alanın bile boş olmadığı bir bölgeyi seçmiştir. Caracas’ın 100 kilometre ötesinde boş alanlar bulunmaktadır. Oraya gidin” dedi.

Konuyla ilgili bir açıklama yapan Coca Cola yetkilileri, Venezüella hükümetiyle işbirliğine hazır olduklarını, gerekirse bahsedilen depo ve park alanının terk edilebileceğini ifade ettiler.

Mesaj Bırakın

gerekli, gerçek isim kullanın.
gerekli, yayınlanmayacak !

Küba
Etiketler: Caracas, Chavez, Coca Cola, Kola, RIA, Rus RIA Novosti,

BENZER HABERLER

hT2'yi takip et !