hT2'yi takip et !

Google+

Ali Topuz’dan müthiş çıkış!

18 Şubat 2009  |  11:53  |  
Yazı büyüklüğü: 

Atatürk Cumhuriyet Halk Partisi

CHP Grup Başkanvekili Ali Topuz ve CHP Milletvekili Yaşar Ağyüz, Mehmet Sevigen’in istifasını istedi.

CHP Grup Başkanvekili Ali Topuz, Mehmet Sevigen hakkındaki rant iddialarıyla ilgili olarak bir basın toplantısı düzenledi. ‘Partimde buna benzer bir durum hiç görmedim, çok utanıyorum’ diyen Topuz, Sevigen’i istifa ettirlmesi gerektiğini söyledi. İşte Topuz’un açıklamasından satırbaşları:

ÇOK UTANIYORUM

Her seçimde adayların belirlenmesinde Sevigen ile bu tür iddiaların ortaya çıktığı ortadadır. Her dönemde dönemde iddialar bazı bahanelerle parti yönetimi tarafından görmezden gelindi.

Bütün basının gündeminde ama parti yönetiminin gündemine bir türlü girmedi. Partimde buna benzer bir durumu daha önce hiç görmedim. Çok üzülüyorum, çok utanıyorum. Kimsenin CHP’yi böyle utandırmaya hakkı yoktur. Parti açıklamasında elimizden gelen bir şey yok demek istenmiş, Sevigen ise etik kavramını küçümsemiştir.

KILIÇDAROĞLU ZOR DURUMDA KALIYOR

Sevigen’in yaptıkları, bir CHP’li için onurlu bir davranış değildir. Bu tür bir davranış için parti basın toplantı salonunu kullanması ve Altı Ok’un altında yapması CHP’ye olan güveni sarsacaktır. Ve seçimlere katılım oranını olumsuz etkileyecektir.

CHP’nin almaya yaklaştığı İstanbul, Ankara’da başarısızlığı getirebilecektir. Yolsuzluklara karşı tavrı ile tanınan Kemal Kılıçdaroğlu’nu da zor durumda bırakmaktadır.

SEVİGEN İSTİFA ETTİRİLMELİ

Atatürk CHPSevigen istifa ettirilmelidir ve hatta bu da yetmez partiden uzaklaştırılmalıdır… Sevigen’in bu olaydan çıkar sağladığını düşünüyorum. Eğer CHP’de buna birinin karşı çıkması gerekiyorsa en önce bana görev düşer. Çünkü en eski benim.

Benim ismet İnönü’yü de bazı konularda eleştirdim. Ecevit ile de karşı karşıya geldim. Şimdi de yanlış gördüğüm bir durumda Baykal’ı eleştiriyorum. Dün gece konuşmamı yazarken çok şey karaladım ama seçim zamanı bunları dile getirmek yanlış olur diye geri çektim. Seçimlerden sonra söylenebilir.

BAYKAL’I DA ELEŞTİRİYORUM

Benim ismet İnönü’yü de bazı konularda eleştirdim. Ecevit ile de karşı karşıya geldim. Şimdi de yanlış gördüğüm bir durumda Baykal’ı eleştiriyorum. Dün gece konuşmamı yazarken çok şey karaladım ama seçim zamanı bunları dile getirmek yanlış olur diye geri çektim. Seçimlerden sonra söylenebilir.

Mesaj Bırakın

gerekli, gerçek isim kullanın.
gerekli, yayınlanmayacak !

Küba
Etiketler: Ali Topuz, Atatürk, CHP, Cumhuriyet Halk Partisi, Deniz Baykal, Mehmet Sevigen, Yaşar Ağyüz,

BENZER HABERLER

 • Ya istiklal Ya Ölüm ! Ya istiklal Ya Ölüm !

  Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, CHP ve Deniz Baykal’ın gündeme gelen olayları takiben ‘Siz insanların demokratik yollarını tıkamışsanız başka yollardan...

 • “İstanbul’u dinliyorum gözlerim kapalı” “İstanbul’u dinliyorum gözlerim kapalı”

  Son yılların en büyük arazi satışı olan Zincirlikuyu’daki karayolları arsasının satışıyla birlikte tartışması da başlattı.  Özelleştirme İdaresi’nden...

 • İftiracılara Ödül Verildi ! İftiracılara Ödül Verildi !

  Sevgili ve değerli dostum Barış Ertül’le birlikte cuma sabahları bir kaç yıl birlikte yaptığımız Futbol Cafe programı nedeniyle geçtiğimiz perşembe günü Amatör...

 • Acaba Yanlış nerede ? Acaba Yanlış nerede ?

  Yaklaşık 6 ay kadar önce Eski CHP Büyük Şehir Belediyesi Meclis Üyesi Hüseyin Sağ bir dönem beraber görev yaptıkları  aynı Partiye mensup Beşiktaş Belediye Başkanı...

 • ‘İslam’la savaş yok’ ‘İslam’la savaş yok’

  Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Barack Obama TBMM’de yaptığı konuşmada, ülkesinin İslam’la savaşmadığını, asla da savaşmayacağını söyledi. Barack...

hT2'yi takip et !