hT2'yi takip et !

Google+

Fidel Castro Venezuelalı yeni mezun hukukçularla küresel ısınmayı tartıştı

25 Ağustos 2009  |  03:34  |  
Yazı büyüklüğü: 

Fidel Castro’nun Venezuelalı yeni mezun hukukçularla küresel ısınmayı tartıştıGranma gazetesi, Küba Devrimi Lideri Fidel Castro’nun yeni mezun bir grup Venezuelalı hukuk öğrencisi ile çekilmiş fotoğraflarını yayınladı.

Toplantı Cumartesi sabah Havana’da gerçekleşti.

Hukukçular Fidel Castro’nun ikinci derecesini aldığı Carabobo Univeristesi’nden mezun oldular. Küba Devrimi Lideri ile toplantılarında öğrenciler, devrimci savaşcıya olan hayranlıklarını dile getirdiler.

Toplantı sonunda, Fidel Castro’nun son yazılarından ‘İmparatorluk ve Robotlar’ın birer kopyası öğrencilere dağıtıldı.

Fidel Castro’nun 1995’te ilk mezunlarla yaptığı toplantıyı andılar ve diğer güncel başlıkların yanı sıra Bolivarcı ve Küba devrimleri hakkında tartıştılar.

Gazetenin haberine göre, çevre kirliliği, iklim değişimi ve Venezuela’da sosyal misyon konularının akıcı ve anekdotlarla dolu geçtiği bildirildi.

Castro’nun, üç saat görüştüğü gençlere küresel ısınma ile ilgili “Çok, çok çok vahim gelişmelere tanıklık ediyoruz. Hayatta kalmanız için son derece tehlikeli gelişmeler” dediği aktarıldı.

Mesaj Bırakın

gerekli, gerçek isim kullanın.
gerekli, yayınlanmayacak !

Küba
Etiketler: Fidel Castro, Fidel Castro Doğum Günü, Fidel Castro Haberleri, Fidel Castro Hukuk Öğrencileri, Fidel Castro kimdir, fidel castro sözleri, Fidel Castro Yazıları, Granma Gazetesi, Havana Fidel Castro, Küba Devrimi, Küba Devrimi Haberleri, Küba Devrimi Lideri Fidel Castro, Küba Lideri Fidel Castro, Küresel Isınma haberleri, Venezuela,

BENZER HABERLER

hT2'yi takip et !