hT2'yi takip et !

Google+

Beyoğlu’na giderken, benim amacım farklıymış !

10 Haziran 2010  |  15:11  |  
Yazı büyüklüğü: 

Bu sabah birkaç gündür süren yağıştan sonra açan güneşin de verdiği keyifle Beyoğlu’na çıkıp orada kahvaltı edeyim dedim.

Osmanbey trafiğine girmemek için metroyu tercih ettim.
Saat 11 sularında Taksim istasyonunda indiğimde kalabalığın içinde bir kız çocuğunun ağladığını gördüm.
Kızın yanında hemen saçları beyazlaşmış bir adam ve genç bir kız yanaşarak panik içinde ağlayan çocuğa yardıma gitti.
Hemen teskin etmeye çalışarak bir banka oturttular.

Onlar yanında olduğu için rahattım ama aynı yaşlarda benim de kız çocuğum olduğu için yardım edenlerin yanına yaklaştım.

Çocuğun babasıyla birlikte Osmanbey’den metro’ya binerken babasının durakta kaldığını onun babasız bir şekilde Taksim’e ulaştığı için ağladığını yanındaki yardımsever vatandaşlarımızdan öğrendim.
Çünkü kız çocuğu heyecandan konuşamıyordu bile…

Elinde 3 tane telsizli görevli 10 metre mesafede birbirlerini haberdar ederek Osmanbey’de babasının olduğunu söylüyorlardı.

Kızın heyecandan ağzının kuruduğunu böyle durumlarda ilk ihtiyaçlarının su olduğunu hatırlatarak görevlilerden çocuğa su getirilmesinin iyi geleceğini söyledim.

Sivil görevlilerden bir tanesi üst katta var dedi!
Arkasından da Osmanbey’e hareket etmekte olana metroya bindi gitti!

Bir diğerine gittim ve ona söyledim. Cevap vermeden gitti!
Dönüşünde elinin boş olduğunu gördüm.
Neyse dedim ve  hiç bir şey demeden üstünde turuncu yelek olan güvenlik görevlisinin yanına yaklaşarak sessizce su ihtiyacını yineledim.

Sessizce istememim sebebi de çocuğun ihtiyacıyla ilgili insani bir gereksiniminin olması konusundaki zorluğa şahit olmamasını istememden kaynaklanıyordu!

Elinde telsiz bulunan güvenlik görevlisi  rahmetli Ayhan Işık vari bir halde “aşağıda var” dedi.
Bende “birisi getiremez mi neticede burada yaşlıların ve çocukların ilk yardıma müdahil bir durumu olduğunda hiç kimse bir yardım müdahalesinde bulunamıyor mu” dedim.

Aldığım cevap ” Senin amacın farklı!” oldu.

Benim amacımın sadece bir bardak su olduğunu tekrarladım.
Ama tarz sabitti bir kere !

“Biz ihtiyacı varsa gelsin aşağıya ona çay da ikram ederiz” diyerek devam etti.

Görevliler görevlerini otomatiğe mi bağlamışlardı?  Yoksa, onlar da görev anında siyasi kaygı politikalarını mı yaşıyorlardı anlayamadım.

Güvenlik kartına baktım.
Adını yazan bölüm ters tutuluyordu (!’)
Ama tarz artık sabitlendiği için sesini yükselterek ”  Adım Zeki Bozkurt,  Bilecik doğumluyum git istasyon amirine şikayet et” diyerek  son noktayı koydu.

İstasyondan çıktım Beyoğlu’na geldim. Saray Muhallebicisinin kapısına geldim. İçimden bir ses “Senin amacın farklı buraya girme dedi.”
Ben de içimdeki sese uydum geldim burada yazdım, birazdan aynı satırları Saray Muhallebicisinin sahibi Kadir Topbaş Bey’e yazacağım..
Bakalım Kadir Bey de amacımızın farklı olduğunu mu düşünecek yoksa İstanbullu vatandaşlarının burada acil durumlar karşısında ihtiyaçlarının sağlanmasına karşı bir önlem alacak mı?

Hürser Tekinoktay

Mesaj Bırakın

gerekli, gerçek isim kullanın.
gerekli, yayınlanmayacak !

Küba
Etiketler: AKP, Ayhan Işık, Beyoğlu, İstanbul Metrosu, ı Saray Muhalebicisi, Kadir Topbaş, Levent Metrosu, Levent Metrosu acil yardım, Metro Güvenlik, Saray Muhalebicisi, Saray Muhallebicisi, Zeki Bozkurt,

BENZER HABERLER

 • Kardeşler Caddesi Kardeşler Caddesi

  Özlediğimiz geçmişimizi hatırlamak için Müslüm Hoca’nın kaleminden; Kardeşler Caddesi Yaşamımızın en önemli kesitleri ile ilgili bilgi isteseler her halde en temiz...

 • Kadir Topbaş ve İsmail Ünal’a suç duyurusu ! Kadir Topbaş ve İsmail Ünal’a suç duyurusu !

  Hüseyin Sağ, uzun zamandır takip ettiğim bir politikacı… Eski CHP Büyük Şehir Belediyesi Meclis Üyesi… Sesli ama sedasız …. Bir kez Vatan Gazetesi, bir...

 • “İsmail Ünal’ın sihirbazlığı Beşiktaş kulübünde başladı” “İsmail Ünal’ın sihirbazlığı Beşiktaş kulübünde başladı”

  Beşiktaş Belediyesi’nde yolsuzluk iddialarıyla ilgili olarak ulusal basında çıkan haberleri değerlendirmek için Radyospor’da yayınlanan “Bülent Yüksel ile İmza”...

 • Vali yemek ya da yedirmemek… Vali yemek ya da yedirmemek…

  BAŞBAKAN, “Ben valimi yedirtmem!” demiş…     Demek, siyasette “Vali yemek ya da vali yedirtmek!” var, olmasaydı, Başbakan hiç valisine sahip çıkar, “Ben...

 • Sevigen’in dübelcisi kim? Sevigen’in dübelcisi kim?

  Soruyu şöyle de sorabiliriz; CHP Genel Sekreter Yardımcısı, İstanbul Milletvekili Mehmet Sevigen, gücünü kimden alıyor ve mesleği nedir? Adına “avize” derler. Yuvasına...

hT2'yi takip et !