DünyaHaberKüba

Céspedes: Dünya Beyzbol Şampiyonası`na Hazırız

Kübalı orta alan beyzbol oyuncusu Yoennis Céspedes, kariyerinin en iyi dönemini yaşadığını ve bunu ikincisi düzenlenecek olan ‘World Baseball Classic’ isimli müsabakalarda göstereceğini söyledi.

Cuma günü Küba beyzbol takımıyla birlikte Meksika`ya hareket edecek olan Cespedes, kusursuz kondisyonda olduğunu ve herşeyin iyiye gideceğine inandığını belirtti.

Milli sporcu, ‘Küba Ulusal Şampiyonası`ndaki son maçı iyi bir şekilde bitirdim. Dünya Şampiyonası’nda iyi bir performans gösterecegimi hissediyorum,’ diye konuştu.

23 yaşındaki Cespedes, takımında kimlerin yer alabileceği konusuna da değindi.

Frederich Cepeda`nın sağ bölgede ve Alfredo Despaigne`nin da sağ bölgede oynayacağını düşünen Cespedes, teknik direktörün bu konuda son kararı vereceğini belirtti.

Sayı turu (‘homerun’) vuruşu yapan oyuncular sıralamasında ikinci olan Cespedes, Küba Ulusal Takım’ın bu bileşiminde vuruşçuluğun öne çıktığını söyledi.

Cespedes, ‘Ulusal Takım’da oynayacakların kim olacakları hakkında fazla konuşmak istemiyorum, ancak dördüncü atıcının Yosvani Peraza olacağı kesin. Öte yandan ben de sadece bir oyuncuyum, ve herkes gibi ben de oynamak istiyorum,’ diye konuştu. Atıcılarla ilgili ise, ‘kaliteli, yetenekli ve hızlı olduğu kadar tecrübeli atıcılarımız da var’ diyen Cespedes çok etkileyici bir Ulusal Şampiyona oyunları geçirdiğini ve hergün yaptığının dışında farklı bir durum olmadığını da söyledi.

Dünya Şampiyonası`nda başarılı olacaklarını konusundaki inancında ısrarcı olan Cespedes, bunun bir iyi niyet göstergesi olarak algılanmamasını istedi.

Önümüzdeki Dünya Şampiyonası`na 28 kişilik bir ekiple katılacak olan Küba Ulusal Takımı, Meksika`nın Puebla kentinde bu şampiyona için ilki 8 Mart`da yapılacak 5 hazırlık maçı yapacak.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu