hT2'yi takip et !

Google+

Çevre felaketi tehdit etmeye devam ediyor

27 Mayıs 2010  |  16:36  |  
Yazı büyüklüğü: 

Bahamalar Meteoroloji Müdürlüğü yaptığı açıklamaya göre, Meksika Körfezindeki petrol sızıntısından kaynaklanan petrol tabakasının değişen rüzgarlarla bilikte bu haftasonuna doğru Bahama sahillerine gelmesi bekleniyor.

Bahamalı yetkili Michael Stubbs, yaptığı açıklamada rüzgarın yönünde gözlemlenen değişim sebebiyle petrol birikintisinin Bahama sahillerine ulaşacağını bildirdi.

Birikintinin bir kısmı bu rüzgardan etkilenerek geçtiğimiz hafta içerisinde Meksika Körfezi içinde Florida Boğazından Atlantik Okyanusuna doğru yön değiştirmişti.

Stubbs, petrol birikintisinin bölgeye gelmesiyle birlikte Bahamalardaki önemli balıkçılık limanları olan Key Sal, Bimini ve Grand Bahama’nın doğrudan etkileneceğini ekledi. Bölgedeki durum Haziran ayıyla birlikte başlayacak olan kasırga mevsimi nedeniyle daha da ağırlaşacak. Bölgede beş tanesi büyük olmak üzere toplamda onsekiz kasırga olması bekleniyor.

Çevre felaketinin engellenebilmesi için Bahama hükümeti ulusal ve uluslararası kurum ve uzmanlarla temas halinde bulunuyor.

Yetkililer adanın uluslararası yardıma ihtiyacı olabileceğini belirten açıklamalar yapıyor.

Felaketin ekonomi, ekoloji, turizm ve balıkçılık alanlarında önemli yıkıcı etkileri olması bekleniyor.

Bilindiği gibi 22 Nisan günü ABD’ye ait Deepwater Horizon adlı petrol platformu meydana gelen patlamanın ardından batmış, dağıtım hatlarında meydana gelen hasardan dolayı günde 4 milyon varil ham petrol denize akmaya başlamıştı.

Mesaj Bırakın

gerekli, gerçek isim kullanın.
gerekli, yayınlanmayacak !

Küba
Etiketler: Barack Obama, Barack Obama Çevre Felaketi, BP Petrol DEvi, Çevre Felaketi, Çevre Felaketi Tehdit, Çevre felaketinin suçlusu, Fidel Castro Meksika Körfezi, Fidel Castro Obama, Louisiana, Louisiana kıyıları, Louisiana kıyıları Çevre Felaketi, Louisiana Petrol,

BENZER HABERLER

hT2'yi takip et !