DünyaHaber

Chavez Elektrik Bakanı’nı görevden aldı

Venezuela Devlet Başkanı Hugo Chavez, enerji kısıtlama planındaki hatalardan sorumlu tuttuğu Elektrik Bakanı’nı görevden aldı.

Chavez, yaptığı basın açıklamasında, Caracas’da uygulanan enerji kısıtlama planında hatalar bulunduğunu ve bu hataların sorumlusu olarak gördüğü Elektrik Bakanı Angel Rodriguez’den istifa etmesini istediğini açıkladı.

Hugo Chavez, kentte uygulanan günde 4 saat elektrik kesintisi uygulamasını ise başlatıldıktan bir gün sonra süresiz olarak askıya aldığını söyledi.

Önce başkentte, daha sonra ülke çapında düşünülen uygulamanın başlatılmasından sonra yetkililerin kentteki yanlış sektörlerde elektriği kestiğini kaydeden Hugo Chavez, ”Sanırım bir bölgede kesintiyi birkaç saat sonra yeniden yapmışlar” dedi.

Bazı trafik ışıklarının bile kesildiğini söyleyen Chavez, ”Yeter. Eğer böyle oluyorsa bunda bir hata olduğunu söyledim” şeklinde konuştu.

Hugo Chavez daha önce yaptığı açıklamada, vatandaşlardan kesintiyi kabullenmeleri çağrısında bulunmuş ve bunu ”ulusal enerji diyeti”ne benzetmişti.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu