hT2'yi takip et !

Google+

İsrail Küba tarafından şiddetle kınandı

03 Haziran 2010  |  23:20  |  
Yazı büyüklüğü: 


700 gönüllüyle beraber Gazze’ye insani yardım malzemeleri taşıyan filoya saldıran İsrail, Küba tarafından şiddetle kınandı.

Küba’nın Cenevre’deki daimi temsilcisi Rodolfo Reyes, Birleşmiş Milletler İnsan Hakları Konseyinin 14. Birleşiminde söz alarak toplantının İsrail Ordusunun gerçekleştirdiği korkunç silahlı saldırı haberiyle açıldığını belirtti.

Reyes, gerçekleştirilen saldırının insan haklarının yanısıra uluslararası kanunların da çiğnenmesi anlamına geldiğini vurguladı:

“ABD ve diğer Batılı ülkeler tarafından doğrudan desteklenen İsrail silahlı kuvvetlerinin bu seferki hedefi Özgürlük Filosuydu.”

Son haberlere göre İsrail’in Pazartesi günü gerçekleştirdiği saldırılarda 9 kişi öldü ve en az 30 yaralı var.

Reyes, filonun tek günahının 10 bin ton insani yardım malzemesi, ilaç, gıda ve inşaat malzemesi taşımak olduğunu belirterek Gazze’de yaşanan insanlık dramına müdahale edilmek istendiğini ekledi.

Kübalı diplomat, olayların sorumluların saptanması amacıyla uluslararası bağımsız bir soruşturma yürütülmesi ve hayatını kaybedenlerin ailelerine ve yaralılara tazminat ödenmesi gerektiğini söyledi.

Mesaj Bırakın

gerekli, gerçek isim kullanın.
gerekli, yayınlanmayacak !

Küba
Etiketler: ABD, Birleşmiş Milletler İnsan Hakları Konseyi, Fidel Castro, Gazze, hedefi Özgürlük Filosu, İsrail, İsrail Ordusu, Küba, Özgürlük Filosu, Raul Castro, Rodolfo Reyes,

BENZER HABERLER

hT2'yi takip et !