hT2'yi takip et !

Google+

Raul Castro’dan Obama’ya sert eleştiri

21 Aralık 2009  |  04:37  |  
Yazı büyüklüğü: 

Raul CastroKüba Devlet başkanı Raul Castro, ABD Başkanı Barack Obama’ya sert eleştirilerde bulundu.

Obama yönetiminde ABD’nin Küba’ya karşı tutumunda bir değişiklik olmadığını söyleyen Raul Castro, “düşman”ın etkisini aynen sürdürdüğünü savundu.

Küba parlamentosuna hitap eden Raul Castro, Obama’yı Küba’daki muhaliflere cep telefonu ve dizüstü bilgisayar gibi elektronik aletler vermek üzere Amerikalı bir hükümet yetkilisini adaya göndermekle de suçladı.

Washington iki hafta önce gözaltına alınan bu yetkilinin kim olduğu hakkında bir açıklamada bulunmadı. Raul Castro, ayrıca, Washington’un Kübalı muhaliflere destek vermek için 55 milyon dolarlık bir bütçe ayırdığını da ileri sürdü.

Küba Lideri Raul Castro, “Küba’ya karşı saldırgan politikalar yerinde duruyor; ABD hükümeti devrimi yok etme ve sosyal ve ekonomik rejimimizi değiştirme hedeflerinden vazgeçmedi.” şeklinde konuştu.

ABD’nin uluslararası toplumu Küba’da baskının arttığına ikna etmek amacıyla aylardır bir diplomasi kampanyası yürüttüğünü söyleyen Raul Castro, Washington’un bu niyetle muhalefeti kışkırttığını ve sokak gösterileri örgütlediğini de savundu.

Mesaj Bırakın

gerekli, gerçek isim kullanın.
gerekli, yayınlanmayacak !

Küba
Etiketler: Küba Başkanı Raul Castro, Küba Devleti Raul Castro, Küba Lideri Raul Castro, Küba Raul Castro, Obama Raul Castro, Raul Castro, Raul Castro Açıklamaları, Raul Castro Barack Obama, Raul Castro haberleri, Raul Castro Kimdir, Raul Castro Obama, Raul Castro Obama Tepki,

BENZER HABERLER

  • İsrail Küba tarafından şiddetle kınandı İsrail Küba tarafından şiddetle kınandı

    700 gönüllüyle beraber Gazze’ye insani yardım malzemeleri taşıyan filoya saldıran İsrail, Küba tarafından şiddetle kınandı. Küba’nın Cenevre’deki...

  • Obama, Bush ve Latin Amerika darbeleri Obama, Bush ve Latin Amerika darbeleri

    Latin Amerika’da garip bir şey oluyor. Latin Amerikalı sağcı güçler George W. Bush’un sekiz yıllık süresi boyunca yaptıklarından daha iyisini Barack Obama’nın...

hT2'yi takip et !