hT2'yi takip et !

Google+

Hugo Chavez’in yeni mali sistemi

27 Ekim 2010  |  02:43  |  
Yazı büyüklüğü: 

Hugo Chavez’in yeni mali sistemi , Canaima projesi ve petrol takası . . .

Venezuela Devlet Başkanı Hugo Chavez hükümetin ücretsiz petrol dağıtacağı söylentilerine karşı yeni mali sistem ile ilgili açıklamalar yaptı. Chavez, Latin Amerikayla beraber Asya ve Ortadoğu’da yapılan işbirliği çalışmalarını gündeme taşıdı.

Chavez, Salı günü katıldığı özel bir televizyon programında daha önce Arjantin’le ortak çıkarlar ve işbirliğiyle ilgili yapılmış bir anlaşmaya gönderme yaparak, değiş-tokuş yöntemiyle ülkesinin gıda maddesi, süttozu, tarım araçları elde etmesine ve bir traktör fabrikası inşa edilmesine olanak sağladığını söyledi.

Avrupa, Asya ve Afrika’daki yedi ülkeyi kapsayan uluslararası gezisinde Chavez, düşüncelerinin benzer bir mekanizma yaratmak olduğunu belirtti ve Portekiz örneğini vererek bazı ülkelerin dünya petrol piyasasındaki fiyatları karşılayamadığını ve bu nedenle kendilerinin bu ülkeleri anlama çabası içinde olduklarını söyledi.

Canaima projesi çerçevesinde, yapılan takasla oluşturulan fon sayesinde bir feribot hattı yapılacak ve Portekiz’den bilgisayar alımına devam edilecek.

Yapılanların yasal sınırlar içinde gerçekleştirildiğini, her şeyin net olduğunu ve herkesin yararına olan bu çalışmaların Venezuela halkına çok iyi anlatılması gerektiğini söyleyen Chavez aksi takdirde muhalefetin yalanlarla saldırıya geçeceğini söyledi.

Mesaj Bırakın

gerekli, gerçek isim kullanın.
gerekli, yayınlanmayacak !

Küba
Etiketler: Canaima projesi, chavez canaima, Chavez mali sistem, dünya petrol piyasasındaki fiyatları, Hugo Chavez, Hugo Chavez mali sistemi, Hugo Chavez'in yeni mali sistemi, hükümetin ücretsiz petrol, petrol takası, ücretsiz petrol, Venezuela, Venezuela Chavez, Venezuela Devlet Başkanı, Venezuela Devlet Başkanı Hugo Chavez, venezuela portekiz feribot hattı,

BENZER HABERLER

hT2'yi takip et !