hT2'yi takip et !

Google+

Hugo Chavez: Küba’ya minnet duyuyorum

04 Mayıs 2010  |  18:06  |  
Yazı büyüklüğü: 

Venezüela’daki Televen Kanalı’nda konuşma yapan Hugo Chavez, canlı yayında bir gazetecinin sorularını yanıtladı.

Genç gazetecinin sorularını yanıtlayan Chavez, herzamanki gibi oldukça soğukkanlı davrandı. Ancak Televen kanalının gazetecisi taraflı bir tutum sergileyerek, Chavez’i kızdıracak bazı sorular da yöneltti.

Bunlardan biri Venezüella Silahlı Kuvvetleri’ni (FANB) Küba’nın yönettiğini ima ederek sorulan soruydu. Chavez, soruya gayet açıklayıcı bir cevap verdi.

Chavez, “Evet Ulusal güvenliğimizi korumak için Küba’dan yardım alıyoruz. Çünkü, bazı güçler FANB ve güvenlik şirketlerimizin içine sızmaya çalışıyor.Küba da Venezüela’ya güvenlik açısından yardım ediyor.” dedi.

Ayrıca Chavez, aldığı yardımlardan dolayı Küba’ya minnet duyduğunu söyledi ve özellikle sağlık açısından büyük yardım aldıklarını da vurguladı.

Hugo Chavez Televen Kanalı’nın kendilerine önyargılı yaklaştığını ve taraflı haber yaptığını ifade etti.

Chavez’in canlı yayın konuşmasının ardından, gazeteci bayana şiddet uyguladığı da iddia edildi. Ancak kamera kayıtlarına göre, Chavez’in sabır ve soğukkanlılıkla soruları yanıtladığı ve bir kızgınlık ifadesi taşımadığı görülüyor.

İşte Hugo Chavez’in konuşmaları:

Get the Flash Player to see the wordTube Media Player.

Okuyucu mesajları

Mesaj Bırakın

gerekli, gerçek isim kullanın.
gerekli, yayınlanmayacak !

Küba
Etiketler: Hugo Chavez, Hugo Chavez Küba, Hugo Chavez Küba Konuşması, Hugo Chavez Küba Video, Hugo Chavez Televen kanalı, Hugo Chavez Video, Küba Video, Televen kanalı, Venezuela Kolombiya Gerginliği, Venezüela Televen Kanalı, Venezüella, Venezüella Silahlı Kuvvetleri,

BENZER HABERLER

hT2'yi takip et !