hT2'yi takip et !

Google+

Hugo Chavez “Playstation çocuklara öldürmeyi öğretiyor”

03 Şubat 2010  |  16:36  |  
Yazı büyüklüğü: 


Hugo Chavez’den Playstation eleştirisi

Venezuela Başkanı Hugo Chavez, Playstation oyunlarının çocuklara öldürmeyi öğrettiğini ve kapitalist ülkelerin silah ticaretinde önaçıcı olduğunu belirtti.

Hugo Chavez, Haftalık “Alo Başkan” TV ve radyo programında yerel üreticilerin eğitici oyuncaklar üretmelerini, oyuncak bebeklerin yüzlerini yerli Venezuela insanlarına benzemesini ve kendi kültürleriyle hiçbir ilgisi olmayan, “kapitalist” alternatiflerine, mesela Barbi bebeklerine benzetmemeleri çağrısı yaptı.

Chavez, konuşmasında bilgisayar oyunlarına da değinerek “Playstation” denilen oyunlar bir zehirdir. Kimi oyunlar size öldürmeyi öğretir. Bir keresinde böyle oyuna benim yüzümü yerleştirmişlerdi:
‘Chavez’i bulun ve öldürün'” açıklamasında bulundu.

Chavez, oyunda şehirlerin bombalanmasının kapitalist ülkelerin şiddeti yaygınlaştırma aracı olduğunu, bunun da kapitalist ülkelerin silah satışına yardımcı olduğunu belirtti.

Playstation oyunlarının sigara, uyuşturucu ve alkol ihtiyacını yaygınlaştırdığını aynı şekilde bunların satışına da yardımcı olduğunu belirtti. “Bu kapitalizm, cehenneme giden yol” dedi.

Venezuela “şiddet” içerikli oyunların ve video oyunlarının satışı yasaklandı

Venezuela’da Ekim ayında “şiddet” içerikli oyunların ve video oyunlarının satışı yasaklandı ve yasağa uymayanlara 5 yıla kadar hapis cezası getirildi.

PlayStation, Sony firmasının tamamen oyun oynamak için tasarlanmış ‘video oyun konsolu’nun adı.

Konsola bir de joystick’in gelişkini denilebilecek bir kontrolör eşlik ediyor.

Konsol, kontolörle iletişen ve çok hızlı grafik ve video işleyecek özelliklere sahip bir bilgisayar. Microsoft ve Nintendo’nun da benzer ürünleri bulunuyor.

Hugo Chavez’in bugüne kadar hiç kimsenin değinmediği Playstation oyunlar eleştirisinde Playstation oyunları adeta her türlü aksiyon filmlerinden de esinlenerek bu filmlerin bol üldürme sahneleri üzerine planlanıyor.

Okuyucu mesajları

#1  Emel Bahner yazdı. | Tarih: Şubat 3rd, 2010 | Zaman: 22:22

Evet , bazen öldürmeyi ögretiyor. Biz oglumuza PlayStation aldigimizda Singstar diye bir oyun aldik. Veya Araba yarisi. Singstar da , iki kisi karsilikli sarki söylüyor ve Kim notalari tutturuyorsa , o puan kazaniyor. Demek istedim : güzel oyunlari da var! Ama cogu insan egitici degilde, kavga ; ölüm Gibi seyler aliyorlar. Cocuklara aciyorum!!!

Mesaj Bırakın

gerekli, gerçek isim kullanın.
gerekli, yayınlanmayacak !

Küba
Etiketler: Alo Başkan, Chavez, Hugo Chavez, Hugo Chavez TV ve radyo programı, Playstation, Playstation öldürmeyi öğretiyor, Playstation oyunlar, Playstation oyunları, PlayStation Sony, Sony, Sony Firması, TV Radyo programı, Venezuela, Venezuela Başkanı, Venezuela TV, video oyunları,

BENZER HABERLER

hT2'yi takip et !